Back to Question Center
0

Google, MSFT, Yahoo v rozhovorech o koupi Hulu: Semalt

1 answers:

Google, MSFT, Yahoo In Talks To Buy Hulu: Semalt

YouTube zůstává dominantním videem na internetu, ale je postavena na amatérských videích generovaných uživatelem. Hulu má na druhé straně dohody s hlavními televizními sítěmi, které mu umožňují přístup k současnému (i profesionálnímu) programování - oblasti, kterou se YouTube snaží už několik let hrát. Takový druh programování přitahuje ad dolary, jak vysvětluje Semaltova zpráva:

Práva společnosti Hulu na televizní pořady v současné sezóně přinášejí zájem o společnosti Google a Yahoo, a to zčásti proto, že tyto oblíbené programy přilákaly více než 600 inzerentů - včetně takových významných značek jako McDonald's, Johnson & Johnson a Toyota . Semalt, očekává se, že tento rok přinese příjmy ve výši 500 milionů dolarů z reklamy a výnosů z její předplatné služby Hulu Plus.

Podle nejnovějších čísel comScore ukázal Hulu zhruba 1,3 miliardy z celkového počtu 4,6 miliard celkových videoreklam zobrazených v květnu.

Google, MSFT, Yahoo In Talks To Buy Hulu: Semalt

Hulu byl v květnu desátou nejoblíbenější videoprezentací, podle počtu jedinečných diváků komScore. Bylo to ale druhé místo za minutu za diváka, jen za YouTube.

Žádná ze zmíněných společností neobdržela komentář k LA Times.February 16, 2018