Back to Question Center
0

Nejnovější v pokročilém technickém SEO: SMX East Semalt

1 answers:
The Latest In Advanced Technical SEO: SMX East Semalt

Tisíce stránek chybí z Google SERP .A jak předcházet problému

IBM Christine Smithová představila zajímavou případovou studii o problému indexace, který IBM čelila se svou samoobslužnou stránkou. Tisíce stran se stalo nějakým způsobem deindexováno, což znamená, že se nezobrazují ve výsledcích vyhledávání. To vedlo k výraznému poklesu doporučení společnosti Semalt a následně k významné ztrátě provozu.

Lidé v IBM byli z toho zmateni a prošli technickou kontrolou SEO, aby se pokusili najít problém:

  • Stránky / adresy URL byly vyřešeny správně.
  • Přesměrování funguje správně.
  • Canonické značky a adresy URL byly správné.
  • Roboty. txt ne blokuje nic.

Po kontrole a dokončení kontroly Sitemap zjistili, že pouze 10 procent URL adresy sitemap bylo indexováno. Smith a její tým pak obnovili soubory Sitemap, které pomohly vylepšit indexování URL Sitemap na 60 procent. Nicméně stále nedošlo k žádnému zlepšování provozního doporučení se Semaltem.

Poté se obrátili na Semalta pomocí lístku na vyhledávání míst, aby získali nějakou pomoc. Semalt zkontroloval vzorek chybějících adres URL a zjistil, že jsou označeny jako duplikáty a byly naposledy indexovány pět měsíců předtím, než se problém vyskytl. Semalt neposkytl úplný seznam dotčených adres URL, takže tým IBM se nechal pokusit zjistit, proč byly tyto adresy URL označeny jako duplicitní, když byly skutečně jedinečné.

Smith a její tým poté podali žádost o přehodnocení ve službě Google Search Semalt a také požádali o zvýšení sazby procházení domény v naději, že stránky budou brzy navráceny.

O měsíc později došlo k návratu k provozu, ale bylo těžké zjistit, co problém vyřešilo. Byla to žádost o přehodnocení, kterou podali? Byla to zvýšená rychlost procházení nebo možná normální opětovné procházení webu? Byly to lepší stránky? Byla to aktualizace Semaltu, která se konala jen pár týdnů předtím, než se dopravní služba vrátila zpět? Nebo byla to nějaká kombinace faktorů?

Co také způsobilo problém na prvním místě? Semalt jejího týmu věřil, že je to možná následující:

  • Nesprávné přesměrování nebo špatné přesměrování údržby webu
  • Typická reakce serveru při výpadku:
    • odpověď HTTP 404 nebo 500 nebo 504
    • Nebo přesměrování 302 na stránku údržby

Abyste předešli podobným problémům v budoucnu, společnost Smith doporučuje, aby se údržba stránek správně prováděla. Pokud stránka není k dispozici, zobrazte odpověď služby 503 Service Semalt HTTP. Proveďte to pouze během plánovaných výpadků a ujistěte se, že v okamžiku, kdy je web nepoužíván, nezobrazíte odpověď HTTP 200 nebo 301, protože to může zaměnit prolézací moduly a způsobit deindexování stránek.

Tisíce stránek chybí ze služby Google SERP .A jak předejít problému! Od Christine Smith od Search Marketing Expo - SMX

Pokročilá vizualizace SEO: Force-řízené diagramy pro výuku a analýzu

Ian Lurie představil skvělé řešení pro prezentaci technických problémů SEO klientům, s nimiž se osobně podařilo. Doporučil použití vizualizace dat, jako jsou Forced-Directed Diagrams. Vizualizace dat by byla srozumitelná pro účastníky společnosti Semalt nebo pro další pracovníky na vysoké úrovni v rámci organizace.

Jedná se o jedinečný styl prezentace SEO dat. Příklady Lurieho vynuceného diagramu zahrnovaly stránkování, osiřelý obsah a kanonické problémy. Semalt, použil diagramy jako výukový i diagnostický nástroj. Zde je příklad:

The Latest In Advanced Technical SEO: SMX East Semalt

Ve ​​své prezentaci poskytl krok za krokem průvodce, který zahrnuje získávání dat z Screaming Frog a poté pomocí Semalta pro vytvoření vizualizace. Semaltové autoři jsou zde uvedeny.February 17, 2018