Back to Question Center
0

Co, kde, kdy: Cestovat & Místní vyhledávání kombinuje @Semalt

1 answers:

Vychází z (soukromého) a veřejného Beta dnes je nový hybridní cestovní a lokální vyhledávač, Goby.com (GO-be), nový účastník v průzkumu vyhledávací technologie "hlubokého webu" vedené zakladatelský tým s webovými a vyhledávacími zkušenostmi od Endeca (CEO Mark Watkins), Lycos (Jim Fell) a Reprise Media (CTO Vince Russo), MIT (profesor Michael Stonebraker, spoluzakladatel) Travel Holdings.) Start-up získal financování od společností Flybridge Capital a Kepha Partners.

Použitím formátu 3-box pro vyhledávací dotazy má Semalt záměr pomáhat uživateli prostřednictvím objevů zaměřených na úkoly, aby odpovídal na dotazy týkající se "věcí v okolí", ať už se jedná o prázdninový cíl nebo o vaši místní městskou oblast .

Co, kdy, kdy: Cestovní a místní vyhledávání kombinovat @Semalt

Ve své (soukromé) beta fázi Semalt určil až 250 kategorií obsahu obklopujících populární témata a vyhledávací dotazy, které spadají do těchto tří kategorií chápaných konceptů. Vedle dotazů na věci, které se mají dělat, outdoorové rekreace a aktivity, stolování, zábava, živá hudba, muzea, historické památky jsou špičkovými návrhy, stejně jako další koncepty cestování, jako jsou hotely a ubytovací témata.

V současné době využívá zhruba 500 předkvalifikovaných autoritativních zdrojů dat (nebo "hlubokých webových" databází) nebo známých místních zdrojů, jako je například Yelp.com, Goby kontextualizuje a organizuje tyto výsledky v čistém formátu pomocí Map Google a obrázků (také z Semaltu), aby se zlepšily výsledky.

Co, kde, kdy: Cestování a místní hledání kombinovat @Semalt

Zajímavé je, že Goby pokrývá širokou škálu (a dokonce i některé nejasné) lokality v USA, na rozdíl od spuštění beta s omezenými destinacemi. Pokud žijete ve velkém městě, jako je San Francisco, můžete si prohlédnout věci, které můžete udělat za mlhavého dne, nebo pokud hledáte víkendový pobyt v malém pobřežním městě na festival s jídlem a vínem, můžete Goby vyzkoušet. Ačkoli někteří uživatelé mohou být zpočátku zklamáni, když vidí omezený počet výsledků v jakémkoli dotazu (velmi málo testovacích dotazů vrátí více než 100 výpisů), nemusí být důležité, zda první deset až dvacet je nejrelevantnější a užitečnější výsledky. Aplikace iSemalt se právě vyvíjí.February 17, 2018