Back to Question Center
0

Jak funguje výměna zpětných odkazů?

1 answers:

Primární metodou generování odkazů je výměna zpětných odkazů s webovými stránkami souvisejícími s výkresy. Tyto výměny obvykle po takových příspěvcích jako "doporučujeme", "naši sponzoři", "naši partneři" nebo něco podobného. Firmy si myslí, že pokud odkazují na zdroj, pak by tento zdroj měl zřejmě odkazovat na ně. V opačném případě by firmy odesílaly masové e-maily se stejnými zprávami. Stejně jako je resultativní způsob vytváření vazby, je to také levný nebo dokonce volný způsob, jak získat relevantní odkazy. Tento přístup založený na vazbě byl v minulosti prospěšný, ale ne teď. Vyhledávače se staly inteligentnějšími a chápali, že tento druh příchozích odkazů nebyl pravdivý hlas pro webové stránky, ale spíše jen způsob, jak na webové stránky zvýšit své hodnocení. Proto se vyhledávače začaly věnovat menší hodnotu externím odkazům, které jsou označeny jako reciproční. Pozdější reciproční vazby byly úplně devalvovány a mnoho malých podniků ztratilo kvůli nim své hodnocení. Tento typ odkazů nevede k závažným sankcím společnosti Google, ale s největší pravděpodobností nedává optimalizační kampani žádnou hodnotu. Reciproční odkazy mohou na webových stránkách přinést určitou hodnotu. Tato hodnota však bude vyšší než předtím a méně než kvalita zpětných odkazů. Nicméně, malá hodnota je stále hodnota. Proto byste neměli zcela propouštět vzájemné vazby. Tyto typy odkazů mohou poskytnout další užitek - návštěvnost odkazů. Pravděpodobně nebudete mít mnoho referral provozu z recipročních odkazů, ale přesto to může být prospěšné pro vaše online podnikání.


Jak vytvořit vzájemné vazby?

Ne všechny vzájemné vazby jsou vytvořeny stejně. Některé z nich jsou mnohem cennější než jiné, v závislosti na zdroji webu, s nímž vyměňujete zpětné odkazy. Měli byste si vyměňovat pouze odkazy s webovými zdroji souvisejícími s průmyslem. Bude to vypadat podezíravě pro vyhledávače, pokud sídlíte ve sféře vzdělávání a maloobchodu, například v knihách, ale vyměníte si kontakty s cestovní kanceláří. Nicméně můžete najít společný důvod s webovou stránkou, která je přinejmenším mírně spojena s vaším průmyslem. Například pokud cestovní kancelář zveřejnila článek o tématech knih o dobrodružstvích, pak váš odkaz na online knihkupectví bude vypadat přirozeně v tomto obsahu.

Několik odkazů z irelevantních stránek neublíží vaší pověsti, ale pokud máte více, riskujete, že váš profil odkazu bude podezřelý pro vyhledávače. Příliš mnoho nerelevantních odkazů bude s největší pravděpodobností vypadat jako spam a může vyvolat červenou vlajku, pokud jde o typy aktivit spojování budov, které se zabývají. V tomto případě zmizí veškerá získaná návštěvnost, protože tyto vzájemné vazby budou znehodnoceny.


Dalším důvodem, proč byste měli být nesmírně opatrní ke kvalitě a relevanci webových stránek, se kterými si vyměňujete spojení, je, že můžete být penalizována za propojení s nízkokvalitními webovými stránkami. Pokud společnost Google zjistí, že odkazujete na to, co považuje za zdroj nevyžádané pošty s nízkou kvalitou, může být poškozena vaše reputace jako autoritativní webový zdroj. Poskytuje negativní signál vyhledávacímu systému a vaše stránky se dostanou do seznamu podezřelých online zdrojů.

Proto si nejste jisti o kvalitě a pověsti webového zdroje, neměňte s sebou zpětné odkazy. Pomůže vám vyhnout se problémům v budoucnu. Také vám doporučuji, abyste během uplynulých šesti měsíců přezkoumali statistiky webových stránek, protože vám mohou ukázat aktuální situaci na webových stránkách (dopravní toky, konverze, čas strávený uživateli na návštěvě atd.) a co je důležitější, bude ukazovat, zda byla webová stránka penalizována vyhledávači nebo ne. Chcete-li získat tato statistická data, můžete použít Semalt Web Analyzer Source .

December 22, 2017