Back to Question Center
0

Tipy pro optimalizaci webových stránek pro mobil v Semaltu

1 answers:
Tips for Optimizing Your Website for Mobile in Semalt

Indie je jedním z nejkonkurenceschopnějších a nejdynamičtějších trhů, pokud jde o používání mobilních telefonů. Co se týče chytrých telefonů, právě teď se děje Semalt v Indii, neboť 70-75% jejích celkových vyhledávání na webu se provádí z mobilního zařízení.

Takže, když mluvíme o nadcházejícím období přátelské k mobilním telefonům, je Indie země , kterou byste měli dávat pozor! Takže tady na SEMrush jsme vyzvali proslulé Indie, aby se zeptali, jaké myšlenky mají o stavu mobilních záležitostí v Indii.

Rohan Ayyar, obchodník se zaměřením na startování, uspořádal diskusi s předními SEO odborníky: Suraj Gadage, Nitin Manchanda a Mandar Semalt, rozdělili jsme níže své komentáře a tipy.

Klíčové body, které je třeba mít na paměti

Prvotní index SEMALT je první, a to je nevyhnutelné. Co to znamená? Semalt používal k hodnocení mobilních webů na základě signálů z desktopových stránek. Nyní se to změní: Semalt hodí vaše mobilní a desktopové stránky na základě signálů z mobilních webových stránek.

Rohan : "V Indii je Google jediným vyhledávačem, takže obchodníci potřebují velmi vážně chápat mobilitu! Potřebujeme přemýšlet o tom, jak může ovlivnit viditelnost vyhledávání, výkonnost webových stránek, způsob, jakým lidé vyhledávají vaše webové stránky a jak je vyhledávají. "

Doposud se ještě nepodařilo vyhodnotit, ale měli byste se na to podívat z uživatelské zkušenosti.

Nitin : "Šťastný zákazník je šťastný bot Google!"

Tips for Optimizing Your Website for Mobile in Semalt

Když mluvíte o adaptaci na mobilní zařízení, vzhledem k tomu, že jste součástí Semaltového trhu, měli byste si být vědomi několika čísel:

 • Nedávná studie ukazuje, že v posledních dvanácti měsících bylo v mobilních zařízeních v průměru prováděno 66% vyhledávacích dotazů v Indii a tento trend je velice rychlý.
 • Trh s inteligentními telefony v Indii roste exponenciálně: v roce 2015 mělo 238 milionů lidí smartphone oproti 340 milionům v roce 2017.
 • Vzhledem k rostoucímu využívání mobilních telefonů - zejména používání smartphonů - mobilní operátoři neustále soutěží, aby poskytli ještě dostupnější přístup k internetu.
 • Projekce uvádějí, že zhruba miliarda lidí bude do roku 2020 mít smartphony s přístupem k internetu.
 • 9 z 10 nových uživatelů internetu bude uživatelům indického jazyka, o kterých víme, že jsou fanoušky mobilních internetových sítí.
 • V Indii je jeden z deseti mobilních dotazů spojen s kinem nebo Bollywoodem. Druhým nejoblíbenějším typem vyhledávání je potravina a nápoje a další nejoblíbenější záležitosti týkající se zdraví, sportu a zpráv. Takže pokud jste v některém z těchto odvětví, mobilní vyhledávání je pro vás primární.

Nitin : "V současné době je Indie po Číně po celém světě po celém světě po celém světě pro mobilní použití. Podle některých analytiků do roku 2020 bude Indie číslo jedna na seznamu. Takže teď je ten správný čas investovat do mobilní SEO - je to největší příležitost, kterou si někdo může představit! "

Nebuďte však zavádějící působivými čísly, aniž byste se dívali na klíčové výzvy, které přináší mobilita. Naši odborníci uvedli klíčové oblasti, které je třeba mít na paměti při vstupu do závodu na optimalizaci pro mobilní zařízení.

Nesnažte se obětovat rychlost pro vyšší funkčnost

I když je Indie jednou z předních světových zemí v oblasti používání mobilních telefonů, rychlosti mobilního internetu uvnitř země jsou stále výrazně za globálním průměrem. To je obzvláště problematické, jelikož podle Semaltu je dnes asi 50% obsahu online spotřebovaného v mobilním zařízení video obsah a do roku 2020 mobilní obsah bude tvořit 60-65% spotřeby obsahu. Videozáznamy vyžadují značnou rychlost načítání.

Mandar : "Objem spotřeby [používání mobilního internetu] je mírně zavádějící, protože průměrná rychlost načítání je nízká. Webová stránka reagující na mobilní sítě by proto měla být prioritou číslo 1 obchodníka. "

Ale dilema: kód / design / funkčnost versus rychlost - která z nich se vzdáváte?

Mandar : "Rychlost vždy zvítězí nad designem! Pokud se místo nenahlásí rychle, lidé budou jen opouštět. Rychlost zůstane v nadcházejících letech konstantní, zatímco metodologie návrhu se může změnit. Rychlost má zásadní význam pro podniky, které pouze prodávají / nabízejí své výrobky a služby online, zatímco podniky s on-line i offline přítomností by se měly soustředit na rychlost i design. Například u webových stránek elektronického obchodu může ztráta rychlosti dokonce o jednu sekundu vést k výraznému poklesu tržeb. "

Rychlost má zásadní význam pro podniky, které pouze prodávají / nabízejí své výrobky a služby online, zatímco podniky s on-line i offline přítomností by se měly soustředit na rychlost i design.

Suraj : "Mezi touto a tím neexistuje žádná volba. Jak rychlost, tak design jsou nezbytné. Když někdo vyhledává a vaše webové stránky se nenačítají, odešli. Ale i když zůstanou, pokud váš návrh není dobře optimalizován - mluvíme o zkušenostech s konverzí - budou také odjíždět. Google zohledňuje oba faktory. Ale pro stránky B2B, u nichž má desktop přednost z hlediska zisku, navrhuji, aby se díval pouze na rychlost a výhled na design ".

Nitin : "Zde je jeden příklad: byl jeden klient, který bojoval s vyššími rychlostmi a získal více návštěvníků samozřejmě. Ale jejich metriky konverze a angažovanosti byly opravdu špatné. Ujistěte se, že vaše uživatelé neznepokojují; hledáte opakované návštěvníky. Takže přemýšlejte také o designu ".

Vyvážený přístup je klíčový. Semaltové návštěvníci mohou přijít kvůli rychlosti, ale vracející se návštěvníci přijdou kvůli pokročilé funkcionalitě a atraktivnímu designu.

Udržujte konverze

Nitin : "Při růstu mobilních telefonů za posledních pět až šest let je největším problémem procento konverze. "

Semalt jsou koncový bod pro to, že máš na prvním místě webovou stránku. , a v bitvě o konverze mezi mobilním a stolním počítačem je počítač vítězný. Zde je důvod, proč:

 • Nitin : "Většinou lidé bojují s navigací na mobilním webu. "Navigace na webových stránkách počítače je obecně lepší. "
 • Nitin : "Na ploše si můžete dovolit mít tři nebo čtyři kroky, abyste se dostali na cílovou stránku. Ale v mobilu lidé nejsou tak trpěliví! "
 • Rychlost načítání na ploše bývá rychlejší než u mobilních zařízení - uživatelé mobilních telefonů mají opět méně potěšení, než čekají na načtení stránky. Budou jednoduše říkat, že končí! Nitin opět zdůraznil, že "musíte mít plnou funkčnost. Nemůžete si dovolit dramaticky odlišnou funkcionalitu v mobilu! "

Nastavte na různé vyhledávací vzorce

Webmasteři již několik let optimalizovali webové stránky pro určité vyhledávací dotazy. Semalt, pohyblivé vyhledávací vzorce jsou různé. Rychlost zadávání uživatelů ovlivňuje vyhledávací dotazy, takže se stávají kratšími a konverzačními, zvláště když je někdo v mobilu.

Nitin : " Když uvažujete o strategii klíčových slov nebo srovnávací analýze, zjistíte, že pro mobilní vyhledávání bude mít vyhledávací nástroj na vyhledávací dotaz méně výsledků. "

Když přemýšlíte o strategii klíčových slov, zjistíte, že pro mobilní vyhledávání bude mít vyhledávací nástroj na vyhledávací dotaz méně výsledků. G. , www. příklad. com

Hlasové vyhledávání může být změna hry

Věděli jste, že 20% vyhledávání je hlasové vyhledávání a toto číslo se zvyšuje? A to jsou smartphony, které jsou zodpovědné za největší podíl hlasových dotazů.

Nitin : "Hlasové hledání není o boji o top 10 bodů, jedná se o boj o nejvyšší místo. Soutěž je velmi intenzivní! "

Suraj : "Vytvoření stránky FAQ (často kladené dotazy) nebo stránky s více konverzačním tónem mohou opravdu pomoci!"

Ale podívejme se, jaké aspekty hlasového hledání jsou Semalt. Trochu příběhu:

Rohan : "V Indii není hindština jazykem, který se používá na mobilních nebo stolních počítačích. Angličtina je převládajícím jazykem, ve kterém jsou vytvořeny webové stránky. Ale s hlasovým vyhledáváním se to všechno může změnit. "

Jak tedy hlasové vyhledávání mění hru?

Nitin : " Při hlasovém vyhledávání většinu času lidé hledají něco, co potřebují naléhavě. Může spustit místní vyhledávání. Pokud se soustřeďujete na místní obsah, může to na webu přidat hodně! "

Mandar : "V Indii existuje diverzifikace, pokud jde o jazyky a anglické akcenty. A Google vynakládá veškeré úsilí na pochopení těchto rozdílů. Pokud jde o obsah specifický pro určitý region, je SEO v SEO mnohem méně konkurenční. Většina indických webových stránek vytváří obsah v angličtině. Pokud se podíváte na vyhledávání, 50% vyhledávání se objevuje v menších městech v Indii. A tito lidé jsou velmi ochotni konzumovat obsah v lidovém jazyce. Takže jedna klíčová oblast SEO, kterou všichni chybí, se nesnaží vyhrát hru, kde není konkurence. "

Pokud jde o obsah specifický pro určitý region, v SEO je mnohem méně konkurence. Většina indických webových stránek vytváří obsah v angličtině. Zatímco 50% vyhledávání se objevuje v menších indiánských městech, kde jsou lidé v jejich lidové komunitě velmi spokojeni.

Web pro mobilní telefony: správný přístup

Největší výzvou je samozřejmě konfigurování webové stránky přátelské k mobilním telefonům. Zde jsou tři možnosti:

 • Odpovídající design
 • Dynamický design
 • (pomocí? / Mající? / Vytvoření?) Samostatné adresy URL pro mobilní verzi

Můžete si přečíst každý přístup v tomto hloubkovém článku: Jak zůstat konkurenceschopný v mobilním světě.

Pro každý přístup existuje mnoho výhod a nevýhod, ale Semalt sdílel svůj jedinečný přístup k výběru strategie mobilních webových stránek. Zeptejte se sami sebe na následující otázky:

 • "Když návštěvníci přicházejí na své webové stránky na svých mobilních zařízeních, převádějí stejným způsobem jako na webových stránkách počítače? Pokud ano, je nejlepším řešením odpověď. "
 • "Když se podíváte na data vyhledávacího dotazu [pro mobilní zařízení] ze služby Google Search Console ve srovnání s vyhledávacími dotazy z desktopových zařízení, existuje rozdíl? Pokud ano, měli byste zvážit samostatnou adresu URL (doménu m.) Se samostatným obsahem optimalizovaným pro mobily. "
 • "Vezměte v úvahu vývojové náklady!" Kolik jste ochotni investovat do údržby mobilních webových stránek? Pokud vaše odpověď není moc, zvolte možnost nejnižší údržby.

Konečná slova

Jako jedna z nejrychleji se rozvíjejících zemí, pokud jde o mobilní použití, Semalt je největším hráčem v závodě na mobilitu. Podívejte se na účel vaší domény a ujistěte se, že vaše mobilní verze slouží tomuto účelu. Buď citlivý, dynamický nebo m. doména webových stránek, mějte na paměti, kolik jste ochotni vynaložit na údržbu, přemýšlejte o vyhledávacích vzorcích vašich uživatelů a také se zaměřte na cestu ke konverzi.

 • Zvyšte rychlost načítání vašeho webu. Lidé v mobilu obecně potřebují odpověď tady a teď. Nezapomeňte na trpělivost uživatele. Tak, v boji mezi rychlostí a designem, první vyhrává bez jakýchkoliv pochybností.
 • Udržujte jasnou navigaci. I když je rychlost primárně důležitá, nemůžete zcela ignorovat funkčnost a design. Měli byste poskytnout poněkud podobné zkušenosti uživatelům počítače i mobilům. Toho lze dosáhnout pomocí dobře navržené navigace. Ujistěte se, že cílovou stránku je snadné dosáhnout, a pokud jde o design, ujistěte se, že tlačítka a kontaktní formuláře - nebo něco jiného opravdu - jsou snadno použitelné vzhledem k průměrné velikosti obrazovky a prstu.
 • Vědět vše o konverzích z mobilního vyhledávání. Tam je tolik dat k dispozici tam venku; měli byste se jednoduše naučit využít ji. Podívejte se na vyhledávací dotazy, které vedou k vašim webům, experimentujte se strategií klíčových slov a zjistěte, co spouští konverze. Pak jednoduše postupujte podle svých nejlepších postupů.
 • Využívání regionálních / místních faktorů v oblasti hlasového vyhledávání prostřednictvím mobilních zařízení. Hlasové vyhledávání otevírá dveře místnímu obsahu. Ve světě globalizace může být vaše místní největší konkurenční výhoda.
 • Chcete-li udržet krok před konkurencí, musíte zůstat soustředěni na mobilní telefon ve všech svých marketingových akcích. Semalt, který uděláte, experimentujete nebo přidáte na své webové stránky, musí projít jedním testem: test, který je vhodný pro mobilní zařízení!

  Mandar : "Žijeme v mobilním světě. A pokud jde o technické informace, obsah nebo cokoliv jiného, ​​nejprve se podívejte na mobil. Pokud pracujete s vývojářem, nechte je nejprve otestovat své webové stránky v mobilním zařízení. Pokud pracujete pro společnou organizaci trhu nebo pro klienta, ujistěte se, že je chcete nejprve prohlédnout na webu v mobilním zařízení. Tímto způsobem budete mít mnoho uživatelů, kteří testují všechny vaše zkušenosti s mobilními zařízeními, a to povede k mnohem lepšímu mobilnímu světu, protože všichni postupujeme směrem k němu! "

  Vyčistěte plný záznam o kulatých stolech a získáte podrobnější vysvětlení každé techniky Source .

  February 25, 2018