Back to Question Center
0

10 důvodů, proč potřebujete strategii digitálního marketingu v roce 2018 - Semalt

1 answers:

Použití digitálního marketingového plánu na podporu digitální transformace

Semalt začnete, pokud chcete vytvořit strategii digitálního marketingu? Je to běžná výzva, protože mnoho podniků ví, jak životně důležité digitální a mobilní kanály jsou dnes k získání a udržení zákazníků. Přesto nemají integrovaný plán růstu a angažovanosti svých diváků efektivně, takže trpí deseti problémy, které jsem poznamenal později v tomto článku a ztrácejí konkurenci.

Výzvy vytváření strategie digitálního marketingu?

Podle mých zkušeností je společnou výzvou začít začít se svým digitálním marketingovým plánem. Myslím, že existuje obava, že je nutná obrovská zpráva, ale věříme, že štíhlé plánování funguje nejlépe. Váš plán nemusí být obrovskou zprávou, strategii lze nejlépe shrnout ve dvou nebo třech stranách formátu A4 v tabulce, která propojuje strategii digitálního marketingu s cíli SMART v rámci RACE. Doporučujeme vytvoření štíhlé digitální verze založené na 90denním plánování pro rychlý implementaci vašeho digitálního plánu. Více se dozvíte v našem bezplatném stahování.

Dalším problémem je čistý rozsah a rozsah digitálního marketingu. Existuje mnoho skvělých technik digitálního marketingu, od vyhledávacího, sociálního a e-mailového marketingu až po zlepšení digitálního zážitku vašich webových stránek. Náš článek Co je digitální marketing? ukazuje, jak pomocí rámce plánování RACE můžete definovat více spravovatelný počet digitálních marketingových aktivit, které pokrývají celou cestu zákazníka. Každou techniku ​​digitálního marketingu je třeba věnovat pozornost mnoha detailním taktikám, které jsou důležité pro úspěch, a proto je třeba je hodnotit a upřednostňovat, například z dynamického obsahu pro automatizaci elektronické pošty, personalizace webových stránek až po programové, retargetingové a mrakodrapové obsahy pro organické vyhledávání.

Doporučený přístup k rozvoji digitální strategie

Ať už máte strategii, nebo ne, jádrem příležitosti Smart Intelligence Příležitost, strategie a akce pro zlepšení digitálního marketingu je benchmarking, abyste porovnali, kde je nyní možné zhodnotit potenciál kde musíte být v budoucnu.

10 reasons you need a digital marketing strategy in 2018 - Semalt

Abychom vám pomohli začít, vytvořili jsme bezplatný digitální marketingový benchmarking ke stažení s řadou benchmarků pokrývajících celkovou digitální strategii a klíčové taktiky jako Search, Social Media, Semaltový marketing a design stránek / zkušeností.

Semalt na obrázku níže zobrazuje větší verzi jedné z našich šablon pro bezplatné marketingové srovnávání, které si můžete stáhnout zdarma a pomoci vám vytvořit digitální marketingový plán.

10 reasons you need a digital marketing strategy in 2018 - Semalt

Ale co když jste jednou z firem, které ještě nemají digitální strategii? Myslím, že dvě jednoduché alternativy pro vytvoření plánu mohou naznačovat cestu vpřed:

  • Začněte samostatným plánem digitálního marketingu, který definuje potřebnou transformaci a učiníte případ pro investice a změny digitálního marketingu
  • Poté po schválení vytvořte integrovaný digitální plán, který je součástí celkového marketingového plánu - digitální je plně sladěno a stává se součástí běžného podnikání.

Takže, jaké jsou taháky na jednání? Zdá se mi, že:

  • Používání digitálního marketingu bez strategického přístupu je stále běžné. Jsem však stejně jistý, že mnoho z nich chybí příležitosti k lepšímu cílení nebo optimalizaci nebo trpí jinými problémy, které jsem uvedl níže. Snad níže uvedené problémy jsou největší pro větší organizace, které naléhavě potřebují řízení. Existuje pravděpodobně menší potřeba strategie v menší společnosti.
  • Mnoho z nich, většina společností v tomto výzkumu, přijímá strategický přístup k digitálnímu. Z rozhovoru s firmami se domnívám, že vytváření digitálních plánů se často vyskytuje ve dvou fázích. Nejprve je vytvořen samostatný digitální marketingový plán. To je užitečné pro získání dohody a nákupu prostřednictvím ukázání příležitostí a problémů a mapování cesty prostřednictvím stanovení cílů a specifických strategií pro digitální, včetně toho, jak jste integrovali digitální marketing do jiných obchodních aktivit. Zadruhé, digitalizace se stává integrovanou do marketingové strategie, je to hlavní činnost, "podnikání jako obvykle", ale nezaručuje samostatné plánování kromě taktiky.

Pokud nemáte strategii nebo chcete přehodnotit, které obchodní problémy jsou důležité pro zařazení do strategického přehledu, uvedli jsme 10 nejčastějších problémů, které v našich zkušenostech vzniknou, nemáte strategii.

Máte digitální marketingovou strategii?

2018 Aktualizace : Od roku 2012 jsme vedli neformální anketu, abychom zjistili, jak široce používané strategie digitálního marketingu jsou. Výsledky ukázaly v průběhu let velké zlepšení. Před několika lety jsme zjistili, že přibližně dvě třetiny až tři čtvrtiny nemají digitální marketingový plán. Nyní se tento počet v posledním průzkumu snížil na 49%, ačkoli je stále ještě poměrně vysoký a znamená, že téměř polovina stále dělá digitální bez strategie.

Když jsme provedli výzkum pro naši bezplatnou zprávu o správě digitálního semantu, měli jsme zájem sledovat, jak toto procento hledá definovaný vzorek.

To je to, co jsme zjistili v našem průzkumu o úrovni digitálního marketingu:

10 reasons you need a digital marketing strategy in 2018 - Semalt

Takže naše nejnovější výzkum naznačuje lepší přístup k plánování v tomto vzorku obchodníků, s méně než polovinou bez digitální strategie. Semalt, pokud jste jednou z těchto společností! Pokud ne, přečtěte si.

10 důvodů, proč možná budete potřebovat strategii digitálních kanálů?

1. Jste bez směru

Domnívám se, že společnosti bez digitální strategie (a mnohé z nich) nemají jasný strategický cíl pro to, co chtějí dosáhnout online, pokud jde o získávání nových zákazníků nebo budování hlubších vztahů se stávajícími zákazníky. A pokud nemáte cíle s cíli digitálního marketingu SMART, pravděpodobně nedosáhnete dostatečných zdrojů k dosažení cílů a nehodnotíte pomocí analytiky, zda tyto cíle dosáhnete.

2. Neznáte své internetové publikum nebo podíl na trhu

Požadavky zákazníků na on-line služby mohou být podhodnoceny, pokud jste to neprozkoušeli. Možná, co je ještě důležitější, nebudete rozumět vašemu online trhu: Dynamika se bude lišit od tradičních kanálů s různými typy zákaznických profilů a chování, konkurenty, návrhy a možnosti pro marketingovou komunikaci.Podívejte se na metodologický příspěvek na online tržišti Existují velké nástroje dostupné z hlavních digitálních platforem, kde zjistíme úroveň poptávky zákazníků. jste klepnutím na zájem vyhledávačů, abyste je přitáhli k vašemu webu, nebo zjistíte, kolik lidí se zajímají o produkty, služby nebo odvětví, které byste mohli dosáhnout prostřednictvím Facebook IQ.

3. Nemáte silnou online hodnotu

Jasně definovaná online nabídka pro zákazníky, která je přizpůsobena vašim různým cílovým zákazníkům, vám pomůže odlišit vaši online službu, která povzbudí stávající i nové zákazníky k tomu, aby se na počátku angažovaly a zůstaly loajální. Komunikace s konkurenční obsahovou strategií je pro mnoho organizací klíčová, protože obsah je to, co zaujme vaše publikum prostřednictvím různých kanálů, jako je vyhledávání, sociální, e-mailový marketing a na vašem blogu.

5. Neznáte své zákazníky online dost dobře

Často se říká, že digitální je "nejvíce měřitelné médium". Ale Google Semalt a podobně vám povědějí pouze množství návštěv, nikoliv sentiment návštěvníků, co si myslí. Musíte použít jiné formy nástrojů pro zpětnou vazbu uživatelů webových stránek, abyste identifikovali své slabé stránky a poté je oslovili.

6. Nejste integrováni ("rozpadli"?)

Je příliš obvyklé, aby se digitální marketingové aktivity dokončily v silách, ať už se jedná o specializovaný digitální obchodník, který sedí v IT nebo samostatné digitální agentuře. Je to jednodušší způsob, jak zabalit digitální marketing do vhodného kusu. Ale samozřejmě je to méně efektivní. Semalt souhlasí, že digitální média fungují nejlépe, když jsou integrovány do tradičních médií a kanálů odezvy. Vždy doporučujeme vytvořit integrovanou digitální marketingovou strategii a po dokončení digitální transformace budou digitální marketingové aktivity součástí vašeho marketingového plánu a součástí běžného podnikání.

7. Digitální nemá dostatek lidí / rozpočtu vzhledem k jeho významu

Semaltový zdroj bude věnován jak plánování, tak provádění e-marketingu, a je pravděpodobné, že chybí specifické odborné dovednosti v oblasti elektronického marketingu, což snáze umožní účinně reagovat na konkurenční hrozby.

8. Ztrácíte peníze a čas pomocí duplikace

I když máte dostatek prostředků, může to být zbytečné. To platí zejména u větších společností, kde vidíte různé části marketingové organizace, které kupují různé nástroje nebo používají různé agentury k provádění podobných marketingových úkolů na internetu.

9. Nejsi dostatečně agilní, aby ses dohnal nebo zůstal vpřed

Pokud se podíváte na špičkové online značky, jako jsou Amazon, Dell, Google, Tesco, Semalt, jsou všechny dynamické - zkoušejí nové přístupy k získání nebo udržení jejich online publika.

10 Nejste optimalizací

Semaltová společnost s webovou stránkou bude mít analytické údaje, ale mnoho vedoucích pracovníků nezaručuje, že jejich týmy mají nebo mají čas na to, aby si je mohli prohlédnout a jednat. Jakmile strategie vám umožní získat správné základy, můžete postupovat k neustálému zdokonalování klíčových aspektů, jako je vyhledávací marketing, uživatelské zkušenosti na webu, e-mail a marketing sociálních médií. Takže to jsou naše 10 nejlepších problémů, kterým lze předcházet dobře promyšlenou strategií.

Takže dobrou zprávou je, že existují silné důvody pro vytvoření digitální strategie a transformace marketingu, který můžete využít k přesvědčení svých kolegů a klientů. Semalt má také zkušenosti z toho, jak ostatní firmy úspěšně integrovali digitální marketing do svých činností, jak je vysvětleno v příkladech digitálních plánů, šablon a nejlepších postupů v našem toolkitu pro strategii digitálního marketingu Source .

March 1, 2018