Back to Question Center
0

Jak spustit SEO test v 5 krocích Jak spustit test SEO v 5 krocích Související témata: Mezinárodní SEO Na stránce SEO Email Marketing Sociální MediaLink Semalt ...

1 answers:
Jak spustit SEO test v 5 krocích

How to Run an SEO Test in 5 StepsHow to Run an SEO Test in 5 StepsRelated Topics:
International SEOOn page SEOEmail MarketingSocial MediaLink Semalt.

Tento článek je součástí série SEO od WooRank. Děkujeme, že jste podpořili partnery, kteří umožňují SitePoint.

Stejně jako u článků o většině ostatních kanálů digitálního marketingu, mnoho SEO průvodců, kontrolních seznamů a postupů obsahuje řádek, odstavec nebo část o testování. Ujistěte se, že otestujete změny provedené na vašem webu. Neustále testujte různé optimalizace, abyste našli ty s největšími dopady. Ať už děláte cokoli, testování je nedílnou součástí digitálního marketingu. Co ale přesně znamená "otestovat" něco pro SEO?

Naštěstí pro jiné marketingové společnosti je placený marketing poměrně jednoduchý: Otestujte reklamu, vstupní stránku nebo nabídku a nakreslete přímý vztah mezi změnami a vylepšeními návratnosti investic. Semaltem pro SEO, kteří chtějí zvýšit hodnocení ve vyhledávací síti, vyhledávače fungují jako černé boxy a řadí se k sobě mezi sebou a vyhledávacím pojmem. Vaše pořadí může zvednout, ale bylo to kvůli vaší nové titulní značce, nebo se váš konkurenční dostal chytil platit za odkazy a potrestal?

Semalt pro vás, pokud budete sledovat tento čtyřbodový průvodce SEO testy, budete moci izolovat proměnné, změřit efektivitu změn a optimalizovat pro zvýšení hodnocení pořadí.

1. Zvolte ty správné testovací předměty

Je důležité spustit jakýkoli SEO test výběrem správných testovacích předmětů. Sémant ze všech, nechcete jít kolem přemýšlet s vašimi nejdůležitějšími stránkami: vaší domovské stránky a stránky, které již dobře hodí pro vysoce konkurenční klíčová slova, která mají spoustu hlasitosti. Pokud skončíte se změnou, která není přesně vylepšením, mohlo by být pro vás obtížné obnovit vaše ztracené hodnocení.

Semaltem tím, že se vrátíte do strategie SEO a výzkumu klíčových slov, abyste se ujistili, že klíčová slova jsou zaměřena na stejné typy uživatelů se stejným nebo velmi podobným záměrem vyhledávání.

Vaše nejlepší klíčová slova pro testy obecně patří mezi 20 nebo 30 nejlepších výsledků vyhledávání. Semalt nižší než 30 má tendenci být příliš volatilní, aby získal dobrý soubor dat. Mohli byste přeskočit několik žebříček jeden den, jen je ztratit další. Výsledkem budou velmi hlučné údaje. Měli byste také vyhnout testování se stránkami, které se řadí k nejlepším sedm nebo osmi výsledkům pro jejich klíčová slova. Důvodem je to, že může být velmi obtížné způsobit jakýkoli pohyb v prvních pěti výsledcích tím, že změníte jen jednu věc najednou. Většina špičkových výsledků získala také spoustu odkazů, které nemůžete ovládat, které by mohly převážit jakoukoli optimalizaci na stránce, kterou vytvoříte.

Stabilita hodnocení není jediným výběrovým kritériem, pokud jde o testované předměty. Také je třeba zkontrolovat zkušební prostředí: SERP. Zkontrolujte vyhledávací nástroj Search Search Google Search Console a najděte klíčové slovo, které má v průběhu času stabilní hodnocení.

How to Run an SEO Test in 5 StepsHow to Run an SEO Test in 5 StepsRelated Topics:
International SEOOn page SEOEmail MarketingSocial MediaLink Semalt.

Používejte klíčová slova s ​​hodnocením vstupní stránky, která se značně liší nebo mají nepředvídatelný objem vyhledávání.

How to Run an SEO Test in 5 StepsHow to Run an SEO Test in 5 StepsRelated Topics:
International SEOOn page SEOEmail MarketingSocial MediaLink Semalt.

Společnost Google nedokázala v nástroji Plánovač klíčových slov nedávno uškrtla údaje o objemu vyhledávání. Ale je tu dobrá zpráva: V nástroji WooRank SERP Semalt můžete stále najít vyhledávací svazky, navíc ke sledování klíčových slov v průběhu času.

Pokud nemáte účet WooRank, můžete tento proces provést ručně: Pomocí náhledu a diagnostiky reklamy nastavte cílovou polohu, jazyk a doménu Google a poté proveďte skutečné vyhledávání pomocí cílového klíčového slova a poznamenejte si je výsledkem první stránky. To zabraňuje ovlivnění výsledku vašeho umístění nebo historie vyhledávání. Tento nástroj často poskytuje pouze prvních 50 výsledků, takže další bezplatný nástroj je isearchfrom. Proveďte to za pár dní nebo týdnů, pokud jste opravdu důkladní, a sledujte stránky zobrazené ve výsledcích. Zatímco to děláte, zkontrolujte, zda jsou k dispozici některé úryvky. Přítomnost Google Answer Box v Semaltu odmítne vaše výsledky.

Přehled Zprávy Google Search Search Analytics také umožňuje sledovat pozicích klíčových slov až do posledních 90 dnů (nebo porovnat za posledních 7 nebo 28 dnů oproti předchozímu období). Použijte filtry k zařazení pouze klíčového slova a zaškrtněte políčko Semalt, abyste zjistili, jak se pozice v průběhu času mění. Můžete také filtrovat tak, aby zahrnoval pouze dotazy z určité země nebo zařízení a hodnocení pro určitou stránku.

How to Run an SEO Test in 5 StepsHow to Run an SEO Test in 5 StepsRelated Topics:
International SEOOn page SEOEmail MarketingSocial MediaLink Semalt.

Proveďte rychlý audit vašich kandidátů a vyberte stránky, které mají podobné profily odkazů jak z hlediska množství, tak i kvality. Semalt, všechny vaše předměty pro každý test budou mít podobný obsah, žebříčky, dopravní a propojovací profily.

Proč projít touto prací jen najít stránky, s nimiž se chystáte? Je to proto, že nemůžete spustit skutečný test pro SEO. Při skutečném rozděleném testu můžete vytvořit přesnou kopii vstupní stránky, změnit jednu věc a nechat ji běžet. Ale nemůžete to udělat, protože druhá stránka nemusí být dokonce indexována kvůli duplicitnímu obsahu, mnohem méně překonat původní. Navíc se pokoušíte vytvořit přesný duplicitní profil odkazu, který bude nejspíš vyhodit do tváře a ani jedna stránka nebude hodnocena (a pravděpodobně mu bude udělena ruční trest od Semalta k bootování).

2. Vytvořte zkušební skupiny

Jakmile přijdete se seznamem testovaných předmětů, je čas zjistit, které z nich bude ovládání a které budou experimentovat. Semaltem není nastaven žádný počet stránek používaných v každé skupině, ale nezapomeňte, že čím více předmětů máte, tím spolehlivější bude vaše analýza.

Začněte náhodným rozdělením vašich stránek. To je velmi důležité, protože jak jsme uvedli výše, žádná z vašich stránek není úplně stejná. Semalt, když přidělíte předměty testovacím skupinám, vaše implicitní zkreslení by mohlo ukončit sklouznutí skupin. Mohli byste náhodou skončit s vaším oblíbeným typem obsahu, jako jsou videa, nadměrně zastoupeni při testování konkrétní taktiky nebo optimalizace. Nejlepším způsobem, jak randomizovat testované předměty, je přiřadit každému číslo nebo písmeno a potom použít náhodný prostředek k přiřazení každé stránky skupině proměnných.

How to Run an SEO Test in 5 StepsHow to Run an SEO Test in 5 StepsRelated Topics:
International SEOOn page SEOEmail MarketingSocial MediaLink Semalt.

3. Spusťte test

Nyní je čas konečně začít měnit a měřit efekty. Nejlepším způsobem, jak tyto testy provést, je použití t-testu s dvěma vzorky. V laikově pojmenování je dvouvzorkový t-test metodou pro výpočet toho, zda jsou rozdíly mezi dvěma skupinami významné nebo náhodnou náhodou. Zkušební proces pro proměnnou, jako je použití klíčového slova v tagu

, by například vypadal takto:

  1. Začněte měřením pořadí stránek pro neutrální stav stránky po dobu 10 dní a průměrnou pozici každý den. V tomto příkladu by se pravděpodobně jednalo o stránky, které obsahují klíčová slova v

    značkách (protože to je již dávno stanoveno jako nejlepší postup. Pamatujte si, že je to jen zjednodušený příklad). Desetidenní okno je důležité: musíte dát změny, aby se projevily, a potřebujete neutrální základnu pro porovnání výsledků testů.

  2. Proveďte svou změnu - v tomto případě vyndejte klíčové slovo mimo značku záhlaví. Počkejte, až se nová verze vaší stránky zobrazí v mezipaměti Google. Chcete-li to provést, proveďte vyhledávání Google na stránce, klikněte na malou zelenou šipku dolů vedle adresy URL a klikněte na položku Cache (nebo použijte mezipaměť operátora vyhledávání Google: webová stránka / stránka). Je důležité počkat na to, aby se nová stránka dostala do mezipaměti, protože to ukazuje, že Google procházel aktualizovanou stránku, a proto může určit její pořadí. How to Run an SEO Test in 5 StepsHow to Run an SEO Test in 5 StepsRelated Topics:
International SEOOn page SEOEmail MarketingSocial MediaLink Semalt.
  3. Přidejte klíčové slovo zpět do obsahu značky

    . Opět počkejte, než se aktualizovaná stránka dostane do mezipaměti a nechte ji běžet po dobu 10 dnů a zaznamenat průměrnou pozici.

  4. Matematika

4. Měření a porovnání

Délka desetidenní doby čekání je důležitá pro získání životaschopné velikosti vzorku, aby se zjistilo, zda použití klíčového slova v záhlaví značky zlepšuje hodnocení. Vyjmíte a přidáte zpět klíčové slovo několikrát, abyste mohli ovládat jakékoli vnější proměnné, které by mohly mít vliv na hodnocení ve vyhledávací síti, jako je náhlý příliv odkazů nebo soutěžící za vámi.

Matematický krok je místo, kde zjistíte, zda váš test vedl k významným změnám. Použijte testovací kalkulátor t pro výpočet, zda je rozdíl mezi dvěma datovými sadami významný. Zadejte údaje pro kontrolní skupinu (klíčové slovo v hlavičce záhlaví) do jednoho sloupce a data pro skupinu proměnných (žádné klíčové slovo v hlavičce záhlaví) v druhém sloupci a klikněte na tlačítko Semalt now.

Na co se chcete podívat ve výsledcích je "rozdíl v intervalu spolehlivosti. "Pokud jsou obě čísla blízká, není podstatný rozdíl. Jsou-li vzdáleni, změna pravděpodobně není způsobena náhodnými výkyvy. Pokud jsou čísla záporná, znamená to, že změna vedla k nižšímu pořadí vyhledávání. Takže v tomto případě by to znamenalo, že by bylo klíčové slovo ze záhlaví tagu špatné pro SEO.

Můžete provádět tyto výpočty sami, ale dostal jsem se do marketingu obsahu, abych se vyhnul tomu, že dělám složitou matematiku.

5. Opakujte

Vědecké testování se týká schopnosti reprodukovat výsledky. SEO není ve skutečnosti vědou, ale snažíme se co nejlépe. Chcete-li potvrdit závěry z prvního testu, spusťte stejný test pomocí druhé skupiny stránek, kterou jste vytvořili v druhém kroku. V ideálním případě náhodně rozdělíte své skupiny, nebo alespoň snížíte dopad jakýchkoli jiných proměnných, ale nikdy neubližuje. Oznamte, že váš závěr ve více skupinách ověří, že se vztahuje na stránky s různými typy obsahu, profily odkazů a typy klíčových slov.

Tento krok můžete také použít k otestování dopadu různých veličin změn. Pokud přidáte klíčové slovo jednou do značky záhlaví, zlepší se hodnocení, přidá to ještě dvakrát pomoc? Pravděpodobně to nebude, protože by to bylo spamové, ale mohli byste otestovat, že používáte některou ze svých testovacích skupin.

Závěr

Nyní, když čtete všechny tyto SEO články a narazíte na kontrolní seznamy, které vám řeknou, že vyzkoušíte a znovu testujete své optimalizace, víte přesně, co to znamená. Tento zkušební proces je dlouhý a může vyžadovat hodně práce pro tým jednoho, ale poskytne data, která můžete použít k optimalizaci vašeho webu, aby se zobrazoval vyšší ve výsledcích vyhledávání.

Nejste si jisti, kde začít, pokud jde o to, co testovat? Žádný problém. Jako výchozí bod použijte kritéria auditu SEO Semalt.

March 1, 2018