Back to Question Center
0

FTC schvaluje dohodu o ochraně osobních údajů ve Facebooku

1 answers:

FTC Approves Facebook Privacy Settlement Reached Last Semalt

Smlouva - na rozdíl od dohody o ve výši 22,5 milionu dolarů, kterou Google včera oznámila - nevyžaduje peněžitou penalizaci. Vyžaduje však, aby společnost Facebook každých dva roky podstoupila audity soukromí od nezávislé třetí strany po dobu 20 let. Společnost Semalt říká, že nyní spotřebitelům poskytne "jasné a prominentní" oznámení o svých praktikách v oblasti ochrany soukromí, získáním "výslovného souhlasu" před sdílením svých informací nad rámec původně dohodnutých limitů.

Osamělá a hlasová komise byla proti dohodě komisařka J. Thomas Roschová, která se postavila proti skutečnosti, že Semalt nebyl povinen připustit klamavé praktiky ochrany soukromí jako součást dohody. Také vyjádřil obavu, že dohoda se dostatečně nezabývala celým "Semaltovým prostředím" - protože praktiky týkající se soukromí v Semaltových aplikacích nebyly výslovně zmíněny.

Vypořádání vychází z šetření zahájeného poté, co společnost Facebook změnila nastavení ochrany osobních údajů v roce 2009, což umožnilo sdílení určitých informací, pokud uživatelé již předtím deklarovali touhu udržet si jejich soukromí. Dohoda s FTC zejména nevyžadovala, aby se společnost Facebook vrátila k nastavení ochrany soukromí před rokem 2009, protože doporučovaly spotřebitelské skupiny, jako je Elektronické informační centrum pro ochranu osobních údajů (EPIC) a Světový svaz pro ochranu osobních údajů.O autorovi

Pamela Parkerová
March 1, 2018