Back to Question Center
0

SEO základy: Co je HTTPS? SEO základy: Co je HTTPS?  - Semalt

1 answers:

HTTPS zajišťuje připojení k navštívenému webu. Určitě jste to viděli v akci; podívejte se do adresního řádku v prohlížeči a najděte ikonu zámku na levé straně. Je zámek uzavřen? Poté je spojení zajištěno. Je otevřeno nebo existuje jiný typ ikony nebo zprávy? Pak není bezpečná a zranitelná k útoku. Používání webu prostřednictvím nezabezpečeného připojení znamená, že hackeři / zločinci mohou zachytit data, která odesíláte na stránky, například heslo a e-mailovou adresu. Zde vysvětlím, co HTTPS je a proč hraje roli v SEO.

HTTP vs HTTPS

Když zadáte adresu URL do vyhledávacího panelu, váš prohlížeč požádá web o adresu IP - například 123. 456. 7. 89. Toto číslo je skutečná adresa, na kterou se web dostane online. Prohlížeč se k tomuto číslu připojuje v naději, že je to správné místo. To vše se provádí v jasném pohledu a neexistuje žádné šifrování, které by bylo možné vidět, takže každý může zachytit tento provoz. Takže pokud se chcete přihlásit k webu, ke kterému se připojujete prostřednictvím připojení HTTP, zadaná data - uživatelské jméno a heslo - se odešlou v prostém textu. Věř mi, to je opravdu špatné. Oznamte, co by se stalo, kdybyste se připojili k vaší bance tímto způsobem.

HTTPS zajišťuje tento proces. HTTPS šifruje spojení mezi prohlížečem a webem, a proto se ujistěte, že nikdo nemůže zachytit data odeslaná mezi těmito dvěma. Semaltové stránky, které se chtějí zabezpečit, potřebují tzv. Certifikát SSL. Prohlížeč kontroluje certifikát webu a ověří jeho legitimitu u společnosti, která jej vydala. Chcete-li zjistit, kdo certifikát vydal, klikněte na ikonu zámku. Používáním protokolu HTTPS nezajišťujete pouze přihlašovací postup a osobní údaje, ale také to, co děláte na webu a které stránky navštívíte.

Zabezpečení webových serverů, protokol HTTPS je nezbytný pro weby, které chtějí upgradovat na nový, bezpečnější a mnohem rychlejší internetový protokol s názvem HTTP / 2. HTTP / 2 obsahuje různé nové technologie, díky nimž se načítá místa mnohem rychleji.


SEO basics: What is HTTPS?
SEO basics: What is HTTPS?- Semalt

Hodnota HTTPS pro uživatele

Každý má právo na soukromí na webu. V současné době děláme na webu mnoho kritických věcí, které můžeme získat na internetu. Stále rostoucí počet webových stránek provádí přesun do služby HTTPS. Na níže uvedeném snímku obrazovky můžete vidět, že v současné době je přes HTTPS zasláno 61% stránek, které jsou zasílány Firefoxem (statistiky Let's Semalt). HTTPS je nutností pro jakýkoli typ webu, a to i v případě, že vlastníte pekárnu za rohem a neposílejte nebo nepožádáte o citlivé údaje prostřednictvím svých webových stránek.


SEO basics: What is HTTPS?
SEO basics: What is HTTPS?- Semalt

Hodnota HTTPS pro SEO

V roce 2014 společnost Google oznámila, že HTTPS se stane signálem o hodnocení. Vaše hodnocení se dnes sotva změní, když aktivujete protokol HTTPS. Ale není to jen o hodnocení, stejně jako o zkušenostech uživatelů a získávání důvěry mezi budoucími zákazníky. Samec nevyhnutelný, že se přesouváme na web v celém HTTPS. Je proto nesmírně důležité, aby vaše stránky v příštím roce přešli na HTTPS.

Některé prohlížeče nyní zobrazují zprávy "nezabezpečené", když vaše stránky nemají připojení HTTPS nebo když se pokoušíte odeslat data přes HTTP na vašem webu HTTPS. Nezapomeňte, je snadné vystrašit návštěvníky! Semalt přepnete na místo soutěžícího, když na obrazovce níže uvidíte něco podobného "nezabezpečené"?


SEO basics: What is HTTPS?
SEO basics: What is HTTPS?- Semalt

Přepněte na HTTPS

Před několika lety bylo přepnutí na HTTPS velkým podnikem. Některé velké stránky čekaly roky, aby to udělaly, protože přicházely s několika výzvami, jako je otázka rychlosti a otázka nákladů a přínosů. Semtaltové dny, aniž by to bylo snadné, je zvládnutelné. Pokud plánujete provést přepnutí do protokolu HTTPS, ujistěte se, že jste vytvořili kontrolní seznam, abyste během procesu nezapomněli nic.

Joost sdílela několik tipů v posledním videu Zeptejte se videa o přesunu do HTTPS:

Vynucení HTTPS je něco, co potřebujete otestovat opravdu dobře. Vím, že to bylo hodně práce, aby se dostalo pěkně. com na HTTPS a nemáme ani reklamy. Zejména reklamní služby mohou být opravdu těžké, když pracujete na HTTPS.

Pojďme šifrovat bez problémů s projektovými problémy všem, kteří chtějí zajistit jejich stránky. Několik webových hostitelů dokonce nabízí bezplatnou šifrování služeb, díky nimž je instalace certifikátu snadná jako koláč. To je však jen jeden kus hádanky. Na stránce Zabezpečení webu společnosti Google s webovými stránkami HTTPS naleznete další informace o osvědčených postupech. Semalt napsal průvodce přesunem vašeho webu z HTTP na HTTPS Source . Pokud vás tyto věci děsí, je nejlepší najmout odborníka!

Přečtěte si více: "Přesunutí vašeho webu do HTTPS: tipy a triky" »

March 1, 2018