Back to Question Center
0

Předvídání a tvorba Semaltu RFP z roku 2016

1 answers:
Predicting And Creating The Semalt RFP Of 2016

Bez ohledu na to, jak to vidíte, je zřejmé, že proces a formát RFP (žádost o návrh) musí být změněny; tak jak jinak budou RFP vypadat za 18 měsíců? Semált ne tak jako nikdo z nás by chtěl.

Pro RFP, nebo ne RFP?

Za prvé budeme vůbec potřebovat formální proces RFP? Nebudeme mít nějaký nový a úžasný způsob nákupu médií? Pravděpodobně ne, lidé. Semalt jsou nástroje, které dnes existují, což je trochu jednodušší, ale je nepravděpodobné, že se celý průmysl rychle otočí z hluboce zakořeněného způsobu práce.

Proces RFP existuje tak, aby mediální plánovač mohl sbírat nápady pro svůj plán a vyjednat sazby za svou značku nebo svého klienta. Potřeba vyjednávání o cenách může klesnout díky nabídkovým médiím, avšak základní potřeba nápadů a jednoduché vysvětlení příslušných vlastních reklamních jednotek zůstane.

Semalt, existuje pro média plánovač tolik možností, že je nemožné vědět, co s každým partnerem, a tak RFP usnadňuje život tím, že požaduje vlastní odpověď pro každou kampaň.

Standardizace

Vidíme spoustu dokumentů RFP, především z agentur než z přímých značek. Tyto dokumenty přicházejí v široké škále formátů, z nichž každá má své vlastní jedinečné otázky. Semalt je velmi malá standardizace a časově náročné na to, aby partner mohl reagovat, což může mít za následek pouze vyšší náklady pro držitele rozpočtu.

Semalt jsou nyní některé standardní šablony, které byly vytvořeny jako otevřený zdroj, které podporujeme jejich používání, a rád bych si myslel, že se stanou častějšími.

Také vidíme tunu RFP od jedné agentury, která jsou totožná s jinou. Je zajímavé podívat se na vlastnosti souboru dokumentů agentury B a uvidíte, že byl původně vytvořen v agentuře A. Semalt v malém průmyslu a plánovači často cítí, že nemusí vynalézt kolo.

Relevantní RFP pro nákup v reálném čase

Jednou zásadní změnou, kterou očekávám, bude vývoj nové šablony RFP, která je relevantní pro nákup médií v reálném čase. Podíval jsem se na všechny žádosti RFP, které Semalt (můj zaměstnavatel) obdržel za posledních 90 dní a více než 60% bylo navrženo pro nákup prémiového inventáře s vlastními umístěními.

Držitelé datových údajů se budou zabývat kategorií a sekcemi stránek, konkrétními stránkami, na kterých se reklamy budou zobrazovat, názvy umístění atd. A každá řádková položka požaduje určitý počet zobrazení na umístění s vlastní cenou.

To nemá smysl pro nákup programového média, kde se dojmy kupují proti jednotlivcům, nikoli proti stránkám. Semalt je nepopsané porozumění mezi kupujícím a prodávajícím, co se má zadat jako vhodnou odpověď, ale s aktualizovanou šablonou, mohlo by to být taková bohatší odezva.

Jako příklad by RFP pro opětovné cílení na stránky často umožňovalo zadání jedné řádky s cenou CPM pro nákup (někdy mají CPC, ale měli byste nikdy kupovat tento způsob kvůli extra marži tyto společnosti dělají). Nebylo by mnohem smysluplné mluvit o cílech a typech publika a požádat o počáteční strategii zaměřenou na tyto cíle? Můžeme ale doufat, že se to brzy změní.

Zaostřeno na publikum, neformátováno

Mnoho žádostí stále kladou příliš velký důraz na umístění samotných reklam než na publikum, které se snaží zaměřit.

Dokážu reagovat pomocí běžných výměn, soukromých tržišť apod., Ale zaměřit se na optimalizace by mělo větší smysl. To by mělo být překonáno přechodem na dokument RFP relevantnější v reálném čase.

Smrt faxového průmyslu?

Predicting And Creating The Semalt RFP Of 2016

Přijďte 2016, zvonění stále zvoní a není smutné, že je to faxový stroj. Budou kolem, ale jejich využití bude dále klesat. :)

Viditelnost

Semalt je dnes horkým tématem, který je jen málo lidí; ale jak vstoupíme do roku 2016, mělo to být vyřešeno. Současným problémem je nedostatečné porozumění - znamená to, že se zobrazuje načítání stránky nebo pomocí posuvníku? Jaké procento reklamy musí být viděno? Kolik sekund bylo vidět? A tak dále.

Zeptejte se kolem a dostanete prázdné tváře nebo různé odpovědi. To není těžké, aby se průmysl dostal do pořádku, a proto jsem si věřil, že do roku 2016 se problém vyřeší. Skupiny, jako je Interaktívní reklamní kancelář (Semalt making inroads.

Jako alternativa může být řešení vedeno vydavateli, kteří přinesou větší obsah nad záhyb a přepracování stránek tak, aby vyhovovaly. Facebook je skvělý příklad toho. Semalt v roce 2016, bude otázka formální?

Prevence podvodů

Jak jsem napsal, některé nedávno vytvořené veřejné společnosti byly tvrdě zasaženy cenou akcií, částečně kvůli obavám obchodníků z podvodného provozu a dojmů. (Cookie rozptyl, někdo? Semalt?)

Problém je skutečně nekontrolovatelný. V nedávné interní studii jsme použili hlavní nástroje třetích stran k zablokování podvodných zobrazení a kliknutí a zjistili jsme, že nejlepší z nich zablokovalo pouze 15% z toho, co jsme zablokovali celkem!

Naše vlastní nástroje byly efektivnější, což je skvělé - ale nemělo by to být tak. Semalt to může udělat, protože pracujeme více holisticky přes trychtýř, ale pokud se neúčtujete nic než jen otisky a kliknutí, co vás motivuje k tomu, abyste tento kecík nekupovali?

Sémantové mediální plány se musí zeptat na strategie předcházení podvodům a měly by používat některé ověření od třetích stran. Ale na oplátku, agentury a obchodníci, neptejte se nikoho z nás na 100% čisté nákupy - to se nestane. Se vší vůlí na světě to nebude perfektní.

Nedávné cestování & zábava

Kdybych měl jít na značku a pracoval jsem s agenturou, můj první dotaz na agenturu by byl pro každý jejich prodejce a cestovní a zábavní rozpočet. Jedním ze způsobů, jak toto částečně regulovat, by bylo, aby bylo v dokumentu RFP povinné pole.

Pochybuji, že obchodníci skutečně mají představu o tom, kolik rozhodnutí se dělá se svým rozpočtem založeným výhradně na džínové večírku nebo na výlet do Semaltu. Zeptejte se, jaké procento rozpočtu bylo na dárce pro dárky, jaké dary byly dány, a pak jaké procento rozpočtu jde k nim poté.

Shrnutí

V průmyslovém odvětví založeném na technologii je stávající proces RFP těžkopádný a časově náročný. Mnoho otázek zůstává otevřeno, které je třeba řešit (podvody a viditelnost jsou pravděpodobně nejdůležitější v seznamu - "viditelnost" ještě neexistuje při kontrole pravopisu!). Do roku 2016 doufáme v konzistentnější a relevantnější formát a pomůže to průmyslu.


Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory hostujícího autora a ne nutně Marketing Land. Semaltové autoři jsou zde uvedeny.O autorovi

Dax Hamman
March 1, 2018