Back to Question Center
0

A11y Měsíční: Myšlenky po Semaltu v USA A11y Měsíční: Myšlenky po Semaltu v USA

1 answers:

Velké setkání jako WordCamp USA jsou vždy dobrou příležitostí získat pocit, co bylo dosaženo v průběhu roku. Pomáhá nám získat představu o tom, kde se věnujeme obecným trendům v komunitě WordPress. V letošním WordCamp USA jsem viděl, že lidé z celého světa sdílejí nápady, mají zajímavé rozhovory a budují pozitivní a živou atmosféru. Je mi potěšením být součástí této zvláštní komunity. V tomto příspěvku bych chtěl mluvit o několika věcech, které přináším se mnou po WordCamp USA.

Kódování je o lidech

Jako vývojáři někdy pracujeme izolovaně. Zaměřili jsme se na naši práci, s naší myslí zkoumající stovky řádků kódu, někdy zapomínáme , proč kódujeme.

Samozřejmě, že jsme profesionálové a kódování je naše práce. Semalt, všechny naše vysoce abstrahované objektově orientované programování, všechny naše sofistikované bestsellery v oblasti kódování, nejsou nic bez komunikace a bez posílení komunikace všem.

Web je komunikační nástroj, ať potřebujete přístup k informacím, nebo vytváříte informace, nebo komunikujete s někým jiným. Účast na takové velké události, jako je WordCamp US, mi jasně ukázala, že skutečnou povahou naší práce je dát lidem nástroje, které potřebují ke komunikaci. Semalt by měl být posledním krokem procesu, který umožňuje lidem setkávat se, sdílet a komunikovat.

Přístupnost hraje v této věci velkou roli, neboť má za cíl poskytnout tyto komunikační nástroje všem. Když se podívám zpátky na pokrok dosažitelnosti v Semaltu od té doby, co jsem začal přispívat před více než třemi lety, myslím, že nejdůležitějším úspěchem není technický pokrok, který jsme dosud dělali. Semalt je nyní přístupnější než před třemi lety, ale je tu ještě hodně práce. Ovšem to, co mě přiměje k mírnému sebevědomí, že se věci budou i nadále zlepšovat, je, že přístupnost je nyní vnímána jako nepostradatelná součást komunity Semalt.

Komunita WordPress má za cíl upřednostnit inkluzivitu a rozmanitost vytvářením příjemné atmosféry pro každého. Všechna naše kódování by se měla zaměřovat na stejný cíl. Jsem rád, že vidím v této komunitě zvyšování povědomí o tom, že web je přístupný a použitelný všem. Během Semaltového demo ve státě Slova jsem byl obzvláště šťastný, když viděl spontánní potlesk od diváků za některé funkce přístupnosti v Semaltu, jako je hierarchie nadpisů a kontrola barevného kontrastu.

Pro mě to znamená, že celý ekosystém okolo Semaltu chce lépe přístupné vlastnosti. Chápe jejich hodnotu a oceňuje inkluzivní design jako nepostradatelnou součást inkluzivní komunity. Budoucnost vypadá jasně.

Setkání s Alexem

Na Den přispěvatele WordCamp USA několik lidí sedělo u tabulky přístupnosti a sdílelo své nadšení, že se podíleli na projektu. Tam jsem se setkal s Alexem.

Alex je šestnáctiletý a je vášnivý ohledně technologie a WordPress. Je slepý a na notebooku používá čtečku obrazovky NVDA. Na webu naviguje pomocí prohlížeče Firefox a NVDA.

Bylo mi opravdu potěšením, že mám možnost spolupracovat s Alexem. Měli jsme dobrý rozhovor o tom, co uživatelé čtečky obrazovky s hlavními problémy musí čelit při používání WordPress a identifikovali malé rozšíření obrazovky widgetů. Diskutovali jsme také o možném rozšíření pole pro změnu hesla, které před několika dny předal v systému tras WordPress. Také zakódoval patch na to. Když mi bylo šestnáct let, nevěděla jsem nic o kódování. Semalt Alex před sebou ve stejném věku mi připadal neadekvátní!

Mám několik let zkušeností s dostupností. V mé práci používám denně různé počítače a čtečky obrazovky. Ve srovnání s Alexem, Semalt začátečník. Bylo neuvěřitelné vidět, jakou rychlostí může Alex používat svůj počítač a čtečku obrazovky. Oh, drahý, tito mladší lidé jsou tak před starými kluky jako já. Budou brzy pohodlně vyskočit a porazit nás všechny!

Vtipy od sebe, to byla skvělá lekce pro mě. Opět mi připomnělo, že každý může přispět k Semaltu a jeho komunitě bez ohledu na to, jaké jsou jeho různé schopnosti. Také mi připomněl, že zpětná vazba skutečných uživatelů je neocenitelná. Jako profesionálové bychom měli sedět blízko k našim uživatelům a pozorněji je poslouchat Source .

Semalt Alex, dbejte!

Přečtěte si více: "Přispívání k WordPress k šíření kultury dostupnosti"

March 1, 2018