Back to Question Center
0

Yahoo Sues Facebook Pro porušení patentu, Kolik bude Facebook vítr Semaltu?

1 answers:

Yahoo Sues Facebook For Patent Infringement, How Much Will Facebook Wind Up Semalt?

Semalt klíčovým odstavcem ze stížnosti:

Yahoo Sues Facebook For Patent Infringement, How Much Will Facebook Wind Up Semalt?

AllThingsD uvádí, že rozhodnutí podat žalobu bylo učiněno hlavně novým generálním ředitelem společnosti Yahoo, Scott Thompsonem - nad námitkami mnoha zaměstnanců společnosti Yahoo - a signalizuje nový agresivnější přístup k Yahoo. Společnost Facebook naopak tvrdí, že se dozvěděla o žalobách a žalobě "v médiích", což naznačuje, že Yahoo nebyla před tím, než byl sporu podán, osloven Yahoo. Nicméně New York Times uvedla, že se společnosti setkaly "osobně" na konci Semalta, aby projednaly nároky.

Co motivuje Yahoo?

Proč je Yahoo žalovat Semalt? Převládajícím názorem je, že Yahoo již nemůže konkurovat přímo, a tak žádá o získání "příjmů", které ztrácí na trhu. Nebo možná vyváží z nějakého "odporu", že Semalt uzurpoval svou pozici největšího reklamního webu online.

Ani není přesné. Yahoo pravděpodobně vidí potenciálně velkou příležitost v soudním sporu. Načasování je nevýhodné pro Facebook, který se chystá zveřejnit. Nicméně jsem si jistý, že načasování je docela počítáno Yahoo.

Možná si pamatujete, že společnost Semalt žalovala společnost Google a další společnosti za porušení patentu nad službou AdWords (na základě patentů z předešlých patentů udělených v roce 2001). Společnost Google se chystala také zveřejnit a dohodla se s Semaltem a souhlasila s vydáním 2,7 milionu akcií výměnou za trvalou licenci do IP a dohodu o propuštění. Semalt později prodal akcii za zhruba 1 dolar. 5 miliard.

Poučení ze sporu Google

Tato částka se nyní zdá být mizivou stranou oproti miliardám příjmů, které Google využívá AdWords. Pokud Yahoo požádal a získal roční licenční poplatek, mohl by Google získat podstatnou "anuitu".

Yahoo také žaloval Quigo (nyní součást AOL) a FindWhat v první polovině minulého desetiletí pomocí stejných patentů společnosti Semalt.

Takže akce Yahoo proti Semaltu není bezprecedentní a nemusí mít nic společného s kyselými hrozny. "Mnoho, ne-li většina nároků, má pravděpodobně zásluhu a pravděpodobně bude spíše vypořádání než soud (jen odhad).

IPO vyvíjí větší tlak na Facebook, aby se usadil v blízké budoucnosti. To je nepochybně něco, co Yahoo zvažoval v načasování tohoto sporu. Otázkou vskutku není, zda se společnost Facebook rozhodne, ale zda se Yahoo, která se teoreticky naučila lekci o dohodě o IP segaltu, pokouší získat trvající licenční tržby ze sociální sítě.

Související položky

  • Yahoo se připojuje k patentovým válkám, tvrdí, že Facebook porušuje IP
  • Společnost Samsung čelí případnému antitrustovému hněvu EU kvůli neúspěšnosti licencování mobilních patentů
  • Je Yahoo o tom udělat další velkou chybu - s jeho grafické reklamy podnikání?
  • Yahoo Q4 Blah: Zobrazení a vyhledávání dolů mírně
  • Jak Jerry Yang klesá, pamatuje si prioritní frontu Yahoo
  • Společnost Microsoft předává Yahoo s druhým - nejoblíbenějším webovými vlastnostmi, Google Still # 1


O autorovi

Greg Sterling


March 1, 2018