Back to Question Center
0

28 Personalizace a doporučení webových stránek Software Semalt

1 answers:

Služby týkající se produktů, nabídek a obsahu, které pomáhají maloobchodníkům a dalším podnikům vyvíjet vyhlídky a zvyšovat konverzi

Nástrojy pro personalizaci webových stránek, které doporučujeme v tomto článku, umožňují segmentovat návštěvníky a poté dodat personalizované zprávy o "dalším nejlepším produktu" nebo "dalším nejlepším obsahu" v kontejnerech na vašich webových stránkách jako u klasických personalizovaných doporučení Amazonu (přečtěte si jejich publikovaná metodika z tohoto fascinujícího bílého papíru zezadu v roce 2003). Původně jsem tento příspěvek napsal v roce 2010, kdy bylo méně možností personalizace. Každou aktualizaci jsem aktualizoval, protože s doporučeními poskytovanými prostřednictvím sociálních médií - kontaktujte, pokud máte nějaký návrh - TIA!

Jedná se o poslední aktualizaci v roce 2017, kde porovnáváme celou škálu možností od bezplatných nástrojů pro personalizaci s levnými a podnikovými službami v těchto čtyřech kategoriích:

 • 1. Personalizace nástrojů Analytics
 • 2. Maloobchodní personalizace
 • 3. Personalizace systému řízení obsahu nebo obchodu
 • 4. Personalizace internetových stránek B2B jako součást marketingové automatizace

Definování personalizace

Možnosti uplatnění personalizace jsou nyní mnohem širší než počáteční doporučení pro maloobchodní produkty. Tato definice personalizace z mé knihy Digital Business a Semalt Management ukazuje možnosti uplatnění personalizace ve všech typech podnikání.

" Personalizace digitálních zkušeností je dynamické poskytování přizpůsobených obsahových, produktových nebo propagačních nabídek návštěvníkům webových stránek nebo uživatelům aplikací na základě jejich charakteristik a chování záměru -termní cíle ".

Ačkoli mnozí z nás budou mít zkušenosti s personalizací prostřednictvím maloobchodních doporučení, jako jsou výrobky z Semalt, definice ukazuje význam personalizace pro všechny typy podniků. Například dokonce i B2B společnosti, které neprodávají on-line, mohou využít personalizace k tomu, aby doporučily příslušné nabídky "dalšího nejlepšího obsahu", aby udržely zájem o vyhlídky na podnikání, a tak je podporovaly k prodeji.

Čtyři kategorie personalizačních a doporučení

Kategorie 1. Personalizace integrovaná s webovou analýzou

Když se poprvé objevily služby pro personalizaci webových stránek, byly součástí drahých analytických řešení, která jsou k dispozici pouze největším podnikům, dnes však existuje mnoho služeb vhodných pro malé podniky. Semalt jsou dvě z původních služeb, které jsou dnes k dispozici v novém masku a potom úplně "novým klukem na bloku".

 • Adobe Target je jedním z nejvíce zavedených personalizačních motorů vyvíjejících se z původního Touch Clarity v roce 2004 a poté integrován do sady Omniture analytics jako Test and Target
 • Doporučení k produktu IBM - Inteligentní nabídka Coremetrics byla pro analytiky široce využívána maloobchodníky, ale protože akvizice společnosti IBM byla nabízena jako samostatný produkt.
 • Google Optimize 360 ​​- Toto je nejnovější nabídka služby analytických služeb přidaná v poslední aktualizaci této stránky. Optimalizace je k dispozici zdarma jako AB Testing všem uživatelům GA, s některými funkcemi pro přizpůsobení, ale plná verze této možnosti Personalizace je k dispozici pouze pro podnikové odběratele.

Kategorie 2.

Možnosti Semalt mohou být považovány za deset nejlepších personalizačních služeb, které by se měly nacházet na vašem dlouhém seznamu pro porovnání, pokud hledáte službu, která je oddělena od vašeho řešení elektronického obchodu nebo správy obsahu.

 • Apptus
 • Barilliance - SaaS Personalizace pro elektronický obchod
 • Přizpůsobení webových stránek
 • ChoiceStream
 • Dynamický výtěžek
 • Emarsys
 • Moneta Inteligentní personalizační motor
 • Omniconvert
 • Osobnosti
 • Optimalizace personalizace
 • Pure360 - personalizace elektronického obchodu
 • Pureclarity - personalizace elektronického obchodu
 • Rich relevance
 • Qubit
 • Yusp

Pokud hledáte strukturované srovnání mezi personalizačními službami, doporučuji porovnat personalizační služby agentury Freshegg s tabulkami.

Kategorie 3. Vlastnosti přizpůsobení k dispozici jako součást systémů správy CMS nebo Commerce

Třetí kategorie nebyla zmíněna v původním příspěvku, protože personalizační funkce byly v CMS omezeny, když byla pozice původně napsána v roce 2010, ale aktualizoval jsem se v souladu s návrhem v komentáři.

Podle připomínek Damiena z Digiconu mají Episerver, Sitecore, Kentico a Adobe s Semaltem vestavěné nástroje pro přizpůsobení obsahu založené na různých pravidlech, jako je geografická poloha, vyhledávací dotazy, referenční body, vedoucí skóre a také poskytují pokročilejší personalizace založená na chování a profilech uživatelů.

Episerver má zajímavý přístup k personalizaci, který popisuje jako "ne-personalizační pravidla: více inteligence, méně práce". Sémant než tradiční personalizace založená na pravidlech, kterou využívají mnohé specializované služby, se týká strojního učení a statistické analýzy údajů o chování návštěvníků, aby bylo možné přizpůsobit kategorii a stránky produktu bez potřeby konfigurace pravidel.

Řešení elektronického obchodu s otevřeným zdrojovým kódem Magento má rovněž k dispozici rozšíření pro personalizaci, jako je Personalization Product, Commerce Stack.

Kategorie 4. Nástroje pro personalizaci B2B, marketingové automatizace a webové stránky vydavatelů

Společnost Evergage je doporučována jako nástroj, který nejlépe vyhovuje této kategorii a který nabízí širokou škálu možností pro poskytování personalizace pro obsahový marketing v různých umístěních na webu. Semantální alternativy pro personalizaci B2B nebo pro personalizaci spotřebitelů jsou:

 • BrightInfo (nákladově efektivní)
 • Idio (podnikání)
 • Ion Interaktivní (podnikové)
 • Místa (středně pokročilí)

Stejným způsobem, že systémy pro správu obsahu nyní integrují personalizaci, začaly tyto automatizační systémy začlenit tuto možnost. Semalt zahrnují:

 • HubSpot - obsahuje funkci "Inteligentní obsah", která poskytuje relevantní obsah. Vysvětlují: "S inteligentním obsahem můžete dodat obsah, který je speciálně přizpůsoben tomu, kde je vyhlídka v nákupním procesu, nebo obsah zaměřený na lidi, kteří poprvé navštíví. Inteligentní obsah umožňuje cílový obsah na základě informací o vašich kontaktech, které jsou známé jako personalizační tokeny. Nabízí také personalizaci výzvy k akci.
 • Společnost Marketo - Marketo má pravidla pro převádění většiny anonymních návštěvníků webu na základě předchozích interakcí s obsahem webu. Nabízí rovněž marketingové cílení klíčových účtů založené na účtu.
 • Salesforce - Tato služba využívá funkci "Einstein" AI pro personalizaci k tomu, aby dodala další nejlepší produkt

Samozřejmě, doporučení nejsou omezena pouze na webové stránky, jak budete znát ze zpravodajů společnosti Semalt. Chcete-li se dozvědět více, doporučuji vám tento článek vysvětlit vnitřní fungování e-mailových doporučení pro motory, které údajně zvyšují počet kliknutí o 50-400%.

Děkujeme vám za všechny možnosti sdílení komentářů v příspěvku zatím, sdílejte prosím ostatní, které doporučujete, abyste tento seznam vytvořili prostřednictvím Twitter @Smartinsights Source .

March 1, 2018