Back to Question Center
0

Semalt: Používá stejná pošta a webový server zvyšuje riziko DDosů kvůli expozici IP?

1 answers:
. Zasílám registraci uživatelů a podporu fóra maily z mého serveru a příležitostné marketingové e-maily nebo informační bulletiny.

Četl jsem na cloudflare blogu, že pokud používám stejný server pro e-maily a web hosting hlavičky zaslaných e-mailů, bude obsahovat můj IP, který mě vystavuje útokům DDos, ale moji poskytovatelé hostingu říkají, že neexistuje žádná taková hrozba s IP adresami v hlavičkách pošty.

Jsem zmatená, pokud je v pořádku používat stejný server pro web i poštu a dělat to, že můj server IP v hlavičce mailu skutečně zvyšuje riziko DDos Source .

Zde je spojení cloudflare

February 5, 2018

Používá stejná pošta a webový server zvyšuje riziko DDos v důsledku IP expozice?

Pravděpodobně. Cloudflare blogpost to vysvětluje celkem dobře. Ochrana Cloudyres DDoS může být vynechána, pokud vystavíte IP adresu serveru, protože útočníci mohou nyní přímo napadnout váš server. Nestačili to předtím, protože vše, co měli, byla adresa IP, která poukazovala na Cloudflare (který na rozdíl od vašeho serveru má ochranu DDoS).

Nemůžeme skutečně říci, jestli vás to konkrétně zasáhlo, ale abyste byli v bezpečí, nejjednodušším způsobem by bylo jen sledovat radu Cloudflares Cloudflare zmiňuje některé další: Server umožňuje odchozí připojení, zpřístupnění obecných informací, staré záznamy DNS atd.

Pokud tedy chcete ochranu Cloudflares DDoS, musíte se ujistit, že vaše IP adresa není zveřejněna prostřednictvím kteréhokoli z těchto kanálů.

. Zde je dobrý článek, který stojí za to číst Takže kdykoli vás někdo poslal e-mailem na tuto adresu a váš server odpověděl zpět automaticky nebo ručně, pak útočník zkontrolovat Zobrazit původní zprávu a najít přijmout z řádek pro kontrolu IP adresy poštovního serveru. Takže tady Cloudflare vás ochraňuje, protože skrýváte poštovní server s cloudflare.

Pokud ale útočník poslal e-mail na falešnou e-mailovou adresu jako hey @ yoursite. com, pak Gmail dává chybu, mail odeslaný na tento server se nezdařil a tady útočníci dostanou vaši skutečnou IP adresu, protože váš poštovní server původu odeslal informace do SMTP a Google SMTP odeslal informace příjemci / útočníkovi.

. Adresy IP jsou vždy zobrazeny. Stejně tak funguje internet!

DoS / DDoS je také vždy cíleným a úmyslným jednáním. To se nestane jen proto, že se jednoho dne hacker probudil a rozhodl se, že ping z vašeho webu. Mohou nenávidět Targeta a ping na zbytku svých stránek, ale ne ty, kteří ani nevědí. Kromě toho, DoS / DDoS není tak zábavná jako dříve. To je tak daleko za včerejšku, dělá hackování do telefonu Paris Hilton vypadat jako kamenný věk. Hackeři jsou dnes v špionáži. Myslete Snowden. Všichni chtějí proslulost bez potíží jít do Kremlu.

Nebojte se o to. Děje se každý den mnohem víc než ne.