Back to Question Center
0

Jaký je původ spamu? - Zajímavé skutečnosti od Semalt Expert

1 answers:

Spam je zadek vtipů. Tento konzervovaný šunkový výrobek je však zakořeněn v americké historii. Získal popularitu v průběhu let a šel od obědového masa po ikonu populární kultury. Spam byl poprvé vytvořen společností Hormel Company v 19. století a býval oblíbenou věcí během druhé světové války. V USA to bylo spotřebováno ve velkém měřítku, protože bylo považováno za mnohem chutnější než jiné maso. Časem se spam stal známým produktem a oblíbeným předmětem pro vojáky v zahraničí, který byl známý svou pohodlnou přepravou a stabilitou.

Jack Miller manažer Senior Customer Success dodává, že spam je stále známý a používán na Havaji, kde má jednu z nejvyšších spotřebitelských sazeb na jednoho obyvatele. To je stejně známé v některých částech Asie a ve Velké Británii. Je také třeba poznamenat, že spam se v současné době prodává ve více než čtyřiceti zemích po celém světě.

Spam hlavní ingredience

Hlavními složkami klasického spamu jsou vepřové maso se šunkou, bramborovým škrobem, solí, dusitanem sodným, cukrem a vodou. Bramborový škrob se používá pro vázání masa, zatímco dusičnan sodný působí jako konzervační činidlo. Jelovitá hustá látka, která je zabalená kolem spamu, je vyrobena z želatin a ztuhne použité maso. V závislosti na nevyžádané pošty najdete i jiné přísady jako kuře, krůty, papriky a papriky. Spam přichází s různými příchutěmi a líbí se mu po celém světě. Má jak vysoký, tak nízký obsah sodíku, který je zdravější než jakékoliv jiné jídlo.

Jak se spam používá

Můžete ochlazovat, smažit, grilovat nebo jíst spam ve studené formě. Může být také použit předvařená, což znamená, že topení je volitelné. Nejlepší způsob, jak používat spam, je pan-přítel, spolu s vaší oblíbené nudle nebo vejce. Můžete jej použít k snídani, protože je to všestranné jídlo. Spam lze také použít v hamburgerech, sendvičích, pizzách a kariích. Spamoví fanoušci jsou známí svým tvůrčím a jedinečným používáním tohoto konzervovaného masa. Není to nejchutnější a výživné jídlo, ale můžete si jej dát do své denní stravy, protože spam obsahuje mnoho konzervačních látek a nasycených tuků. Pokud jedete na kempování, můžete si s sebou přinést v chladném stavu.

Spam oslavy

Spam se běžně používá ve Waikiki a dalších částech Havaje. V posledním dubnovém týdnu je festival oslavován a věnován fanouškům spamu. Je to jeden z nejslavnějších festivalů ve Spojených státech amerických. Při této příležitosti místní obyvatelé konzumují spoustu spamu a miliony plechovek se prodávají. Kromě toho má Austin unikátní spamové muzeum a společnost Hormel, která se nachází v tomto městě, vyrábí a prodává spam ve velkém měřítku. Město Shady Cove v Oregonu je slavné po celém světě za každoroční spamové přehlídky.

Spam v popové kultuře

Je nesporné zmínit, že spam se od druhé světové války stal podstatnou součástí americké kultury. V té době byla ve válce použita jako hlavní zdroj jídla pro vojáky. Když válka skončila, Hormell shromáždil skupinu hudebníků a několik mladých dám, známých jako Hormell Girls. Tyto ženy propagovaly spam a bavily lidi s jejich vlasteneckými písněmi Source .

November 29, 2017