Back to Question Center
0

Je to správný čas na rozloučení s malwarem - Semaltová rada

1 answers:

Každý uživatel počítače se může stát obětí mnoha metod používaných podvodníkem, aby injektoval malware a viry do svého počítače. Připojení počítače online, pokud má nedostatečný bezpečnostní software, vystavuje uživatele různým bezpečnostním hrozbám. Jediným kliknutím na podezřelý odkaz nebo vyskakovací reklamy lze do počítače stáhnout škodlivý software a viry, které mohou způsobit vážné škody, protože hackeři mohou využít příležitost k monitorování přihlášení a útoku na bezpečnostní údaje uživatele k usnadnění krádeže identity, konce a mnoha další škodlivé činnosti.

Tento článek napsal Max Bell, Semalt Customer Success Manager, poskytuje jednoduchá ochranná doporučení proti stahování malwaru, trojského koně a dalších virů.

Udržujte bezpečnostní software Aktualizováno

Počítač by měl mít antivirový software, který je vždy aktualizován. Aktivní anti-spyware a antivirový software mohou usnadnit sledování počítačových aktivit, aby se zabránilo malwaru a virům. Přiměřená konfigurace firewallu spolu s automatickou aktualizací zabezpečovacího systému může zaručit bezpečnost proti Trojan.

Zadejte adresu URL v prohlížečích namísto poskytovaných odkazů

Kliknutím na odkaz sdílený v e-mailu je zkratka k internetu, ale může vystavit uživatele trojan a malware. Hackeři mohou sdílet zdánlivě legitimní odkazy prostřednictvím e-mailů, kde kliknutí na odkaz stahuje malware a viry používané k ukrácení osobních informací k provádění podvodů. Zadávání odkazů přímo do prohlížeče nabízí bezpečnou alternativu k prohlížeči.

Neotvírejte podezřelé soubory

Není-li odesílatel přílohy e-mailu jistě znám, není vhodné je otevřít. Podvodníci mohou používat e-mailové přílohy k šíření malwaru a virů..Dvojitá kontrola adresy odesílatele nebo skenování přílohy pomocí bezpečnostního softwaru.

Používání důvěryhodných webových stránek k stažení a instalaci softwaru

Volné hry, filmy a stahování softwaru mohou vyznívat mnoho lidí, ale mohou způsobit mnoho škod. Škodovače škodlivého kódu a viru jsou zaměřeny na nevinné uživatele počítačů, kteří sledují své přesvědčování, aby usnadnili své podvody. Stahování z nedůvěryhodných webových stránek může do počítače nainstalovat neznámý škodlivý software. Proveďte všechny stahování pouze z důvěryhodných webů.

Upravte stahování "Drive-by" na minimum

Nastavte zabezpečení prohlížeče tak, aby zjistil neoprávněné stahování. Nastavení středního zabezpečení v aplikaci Internet Explorer může identifikovat a zablokovat nelegální stahování, aby byla zajištěna bezpečnost proti malwaru a virům.

Používejte blokování vyskakovacích oken

Klepnutím na vyskakovací okno nebo odkazy na kontextovém okně, které se objeví na webu, můžete do počítače vložit trojan a další viry. Zavřete automaticky otevírané okny nebo nainstalujte blokátory vyskakovacích oken, které vám udělají práci.

Nekupujte software sdílený v e-mailu nebo zprávách

Reakce na náhodné e-maily nebo zprávy, které vyžadují instalaci softwaru, mohou infikovat systém malwarem a viry. Kliknutím na uvedené odkazy může Trojan instalovat, aby způsobil škody.

Diskuse o bezpečnosti počítačů

Sdílení bezpečnostních obav sourozencům a mladým lidem v oblasti malwaru a virů na internetu je informuje. Mohou se zdržet slepého sledování navrhovaných odkazů a rozhodovat, aby se vyhnuli malwaru a virům.

Pravidelné zálohování dat

Pravidelné zálohování všech dat v počítači může chránit dokumenty při útoku Trojan. Uživatelé mohou obnovit dokumenty zničené malwarem a viry Source .

November 23, 2017