Back to Question Center
0

Semalt: Držte se! Zlé počítačové viry

1 answers:

Stará adage preferuje ochranu k léčení. V moderní digitální éře se spoléháme na počítače prakticky pro všechny naše závazky. Stává se, že naše počítače jsou cíle pro škodlivý software, jinak známý jako malware. Tento software se vkládá do operačního systému počítačů, což ztěžuje odinstalování nebo odstranění.

V tomto článku Alexander Peresunko Semalt Customer Success Manager popisuje preventivní opatření, která zajistí, že váš počítač neobsahuje škodlivý software. Patří sem:

Instalace softwaru pro odstranění malwaru - Umožňují uživateli počítače detekovat a odstranit všechny škodlivé typy softwaru včetně spywaru a adwaru. Malware může být zdarma nebo sponzorováno pomocí různých softwarových možností na trhu, jako je McAfee Anti-virus software, který je předkonfigurován pro detekci a odstranění škodlivého softwaru. Každý nástroj pro odstranění škodlivého softwaru má však své vlastní silné a slabé stránky při řešení různých typů malwaru. Uživatelé počítačů by nicméně měli před spuštěním malwarových aplikací zálohovat své soubory, aby nedošlo k ztrátě dat.

Omezení neoprávněného přístupu na osobním počítači - Umožňuje to vytvoření uživatelských účtů s cílem omezit a povolit přístup k počítači a současně určit typ činnosti, kterou lze provést na uživatelský účet..Každý počítač má účet správce, který přidává oprávnění k aktivitám, jako je instalace softwaru. Malware je účinný, když infiltruje počítačový systém prostřednictvím administrátora. Vedle administrátora se všichni ostatní uživatelé musí přihlásit prostřednictvím omezených uživatelských účtů, aby omezili pravděpodobnost napadení malwarem. To znamená, že počítačový systém by měl nastavit uživatelská jména a jedinečná hesla pro všechny uživatele a zároveň nastavovat jedinečná hesla pro účty správce. Tato opatření omezují cizí nebo neoprávněný přístup k počítačovým systémům prostřednictvím hackingu. Navíc administrátoři jsou doporučeni trvale zakázat guest účty, protože jsou vstupními body pro hackery.

Maximalizujte zabezpečení počítačového systému během konfigurace - Předvolby počítačového systému umožňují ovládat všechny činnosti a funkce operačního systému. Proto je nezbytné nastavit co nejvíce funkcí, zejména těch, které mohou ohrozit bezpečnost vašeho počítačového systému. Například v bezpečnostním okně Apple dává předvolby konfigurace pro hesla, aby probudili počítač, vyžadovaly heslo správce pro přístup k systému a zakázání automatického přihlášení.

Pravidelně aktualizujte operační systémy a programy - Váš počítačový systém by měl mít vždy nejnovější opravy a aktualizace. Povolte automatické aktualizace, abyste zajistili, že je budete v reálném čase po jejich uvolnění obdržet. Váš antivirový a škodlivý software musí být i nadále aktuální, aby se zajistilo, že mohou detekovat a eliminovat viry a jiný škodlivý software. Nezapomínejte na své webové prohlížeče, protože to může představovat další mezera pro vstup škodlivého softwaru, zejména pokud jste těžký webový prohlížeč. Upravte nastavení také tak, abyste zakázali vyskakovací reklamy, protože uživatelé trýznili stahování a instalaci škodlivého softwaru.

Vždy vědět, co instalujete - Jakýkoliv software ve frontě pro instalaci musí pocházet z renomovaných zdrojů. Vždy přečtěte si před instalací licenční smlouvu s koncovým uživatelem pro všechny vaše aplikace a použijte volbu vlastní instalace. To vám umožní zjistit a zbavit malware před tím, než zkorumpuje počítačový systém Source .

November 23, 2017