Back to Question Center
0

Semalt Expert Návrh na prevenci internetových hrozeb

1 answers:

Cyber-kriminálníci se postupně zaměřují na firemní počítače používající malware, který doufá, že budou profitovat z fatálních informací. Přesunuli se z cílení spotřebitelských desktopů na zaměstnance podniku. Tam je rostoucí firemní sítě vystavení škodlivému softwaru - automobile appraisal sheets. Sociální stránky, mobilita zaměstnanců a informační technologie řízené uživatelem jsou některé z faktorů, které přispívají k rostoucímu kontaktu firemních systémů s malwarem. Trvalé hrozby a trojské koně mohou narušit a kompromitovat citlivé údaje.

Ivan Konovalov, manažer úspěchu zákazníků Semalt , představuje cennou příručku k prevenci hackerů na internetu.

Zapamatujte si zásuvné moduly prohlížeče

Útočníci nemohou používat systém Adobe Acrobat nebo čtečku Adobe nebo Microsoft Internet Explorer. Kdykoli jsou dostupné opravy, okamžitě je nainstalujte.

Za druhé, blokovat využití peer-to-peer.

Vzhledem k tomu, že jedním ze způsobů šíření malwaru je sdílení souborů v peer-to-peer sítích, vytvářet a prosazovat politiku bez peer-to-peer.

Za třetí vypnutí Windows AutoPlay.

Zastavení síťových virů jako Downadup a Conficker ze skoků ze síťových jednotek bez změny pravidel společnosti na otevřených akcích .

Začtvrté zapněte vylepšenou bezpečnost v aplikaci Adobe Reader.

Soubory PDF někdy skrývají útoky. Kalení čtečky chrání stroj před takovými útoky.

Dále omezení používání sdílených sítí.

Vzhledem k tomu, že virus se šíří prostřednictvím síťových jednotek, mapované jednotky by měly být uzavřeny, pokud je to vyžadováno vážně. Umožňuje pouze čtení a omezuje čtení a zápis..

Zkontrolujte účinnost blokování brány a zabezpečení pošty.

Zabezpečení webu a efektivní pošta pomáhají získat hrozbu před tím, než se dostane na pracovní plochu. Zajistěte, aby bylo k dispozici rozlišení zabezpečení pošty, které je možné často aktualizovat. Umožní zjistit nejnovější hrozby malwaru, spam a poškozené IP odesílatele.

Prohlédněte si plán distribuce obsahu zabezpečení

Vydání antivirového programu se provádí jednou za den a týden za obsah IPS. Aktualizujte často infikované počítače nebo dokonce všechny stroje, pokud jsou k dispozici aktualizace.

Chraňte mobilní zařízení, zejména smartphony.

Mobilní zařízení přináší malware do sítě jako kterýkoli nechráněný počítač. K tomu dochází, protože všichni s tablety nebo smartphony touží po přístupu do sítě.

Použijte nástroje, které přesahují antivirus.

Antivirové produkty nejsou v dnešní době účinné jako dříve, protože hrozby se vyvíjely, aby se vyhnuli antivirovému softwaru. Dnešní hrozby jsou postaveny na webu. Systém IPS (Intrusion Prevention System) může zastavit malware před jeho proniknutím do počítače.

Změna výchozího nastavení stroje

Několik změn nastavení způsobuje obrovské bezpečnostní zlepšení zařízení. Změna výchozích nastavení zařízení pomáhá využívat to nejlepší z toho.

Zvláštní hrozby mohou být zablokovány prováděcími pravidly pro kontrolu aplikací.

Kontrola zařízení a nástroje ochrany koncových bodů společnosti Symantec se používají k zastavení určitých souborů, k ochraně klíčových dat a k zablokování využívání sítě peer-to-peer.

Konečně, vzdělávejte uživatele.

Vzdělávání je velmi účinné při prevenci malwaru. Požádejte uživatele, aby klepali pouze na zdroje, které jsou důvěryhodné při hledání, neaktualizovat aplikace, jako je kodek, Flash a přehrávač médií, pokud jsou propagovány neúčinnými stránkami, nepoužívat sítě peer-to-peer na firemních počítačích a vyhnout se kliknutí na přílohy nebo odkazy z neznámých zdrojů. Na základě výše uvedených bodů může pomoci jeden chráněný.

November 23, 2017