Back to Question Center
0

Semalt Expert odhaluje preventivní opatření pro počítačové viry

1 answers:

Všichni jsme měli bolestivé a nezapomenutelné setkání s počítačovými viry v určitém okamžiku. Jedna z lekcí, která sdílíme společně, je zbožné přání, které jste věděli, jak předcházet nebo předcházet těmto virům.

Nezáleží na tom, že Ivan Konovalov, jeden z nejzkušenějších specialistů z Semaltu , v tomto článku zdůrazňuje praktické způsoby, jak se vyhnout infekci počítačových virů. Patří sem:

Vždy stahujte programy z legitimní a důvěryhodné zdroje

Tyto viry infikují a ohrožují počítačové programy a získají tak vstup do vašeho systému. Proto musíte stáhnout programy od skutečného dodavatele nebo od webových stránek třetích stran - servidor dedicado en la nube.

Udržujte zálohování počítače

Vždy je vhodné mít další kopii všech důležitých souborů. Zálohování umožňuje obnovit všechna data a vrátit se zpět do normálních funkcí.

Skenování a ověření příloh e-mailu

Nový trik ve městě je virové infekce prostřednictvím e-mailových příloh buď záměrně nebo nevědomky. Škodlivé e-mailové přílohy vstupují do systému po otevření pošty, a proto je třeba tyto soubory před stažením ověřit a ověřit. Je to ještě užitečnější, protože zdroj e-mailu může být ohrožen a neví, že vysílá tyto viry.

Instalace antivirových a malware řešení

Aktualizovaný antivirový a škodlivý software činí váš počítač odolný při odstraňování a odstraňování potenciálních hrozeb..Administrátor může také provádět časté kontroly systému z bezpečnostních důvodů.

Zakázat zobrazení e-mailů

Nemusíte stahovat infikované soubory na přílohách e-mailů, abyste získali viry ve vašem systému. Infekce může začít pouze zobrazováním obrázků v e-mailu. Chcete-li tomu zabránit, deaktivujte náhled obrázku e-mailového klienta a zobrazte pouze snímky pořízené z důvěryhodných zdrojů.

Pravidelné aktualizace operačního systému

Počítačový systém zůstane bez virů, jakmile se budete snažit mít stále aktualizovaný operační systém. Aktualizace jsou přehledné a schopné vypořádat se s nejnovějšími počítačovými viry.

Aktivovat firewall počítače

I když aktualizujete své programy a operační systém, brána firewall je první a poslední řádek obrany vašeho počítače proti virovým infekcím. Udržujte je a je aktivní, abyste se vyhnuli virovým infekcím třetích stran.

Využívání práv administrátora počítače

Počítač by měl mít pouze jednoho správce, který má všechna práva a oprávnění k instalaci programů. Využijte těchto práv, abyste zabránili tomu, aby zahraniční uživatelé vystavili váš systém takovým rizikům.

Pravidelné sledování PC systému

No nevíte, že firewall vašeho PC je deaktivován nebo aktualizace jsou potřebné pro vaše programy OS, pokud pravidelně monitorujete systém stejným způsobem.

Dodržujte upozornění počítače

Anti-virus a malware programy jsou kódovány takovým způsobem, aby upozorňovali uživatele předem, kdy jsou potřebné nebo dostupné nejnovější aktualizace. Budou také upozorňovat uživatele, jakmile budou detekovány hrozby malwaru. Nikdy ignorujte takové varování a upozornění. Ve stejné poznámce dodržujte v dlouhodobém horizontu upozornění na všechna aktualizace počítače.

Vytvoření a správa IT oddělení

V případě velkých organizací potřebujete oddělení IT k údržbě počítačových serverů a systémů pro hladký provoz.

November 23, 2017