Back to Question Center
0

Semalt Expert popisuje metody, jak zmírnit riziko z malwaru

1 answers:

Navzdory největší síle, kterou internet představuje jako vynalézavé místo jakýchkoli informací, existuje řada rizik spojených s online aktivitami. Hackeři a podvodníci používají online prvky, jako jsou e-maily, zprávy a vyskakovací reklamy pro manipulaci s nevinnými uživateli. Rozšiřování malwaru, virů a trojských koní je jednou z nejvíce škodlivých strategií, které používají online výtvory k přístupu k počítačovým informacím používaným pro krádež totožnosti, zničení dokumentů a vystavení soukromých informací.

Ryan Johnson, vedoucí oddělení prodeje Semalt , vás provede nejběžnějšími malware známkami infikovaných počítačů a strategií, jak se jim vyhnout.

Malware

Škodlivý software (malware) je software v internetovém prohlížeči zobrazující nežádoucí reklamy - escanear web vulnerabilidades. Mohou infikovat počítačový systém, aby odhalil citlivé informace o organizaci nebo zadržel finanční prostředky klientů, převzal systémy a požadoval výkupné nebo vystavil důvěrné informace. Existují ve čtyřech formách: viry, červy, trojské koně, spyware.

1. Viry:

Tento škodlivý software se vkládá do programů, reprodukuje, šíří a provádí škodlivé činnosti, jako je zničení dat.

2. Worms:

Červi se nepřipojují k programům, ale procházejí sítěmi, replikují a hledají útoky zranitelných počítačů.

3. Trojky:

Trojský trojan je škodlivý software nebo datový soubor, který se zdá být užitečný, dokud není vložen do počítačového systému..Mohou šifrovat soubory oběti nebo celý pevný disk, zabránit přístupu k informacím a požádat o výkupné. Většina trojských koní se šíří prostřednictvím příloh souborů v e-mailech.

4. Spyware:

Spyware je malware, který sleduje aktivity počítače a pošle informace třetí osobě bez znalosti uživatele. Údaje ukradené mohou usnadnit ukládání, krádež a jiné protiprávní činnosti ve jménu uživatele.

Jak si uvědomit, že počítač je napaden malwarem

Je těžké vědět, že systém je infikován, dokud se sám nezjistí. Počítač může zažívat pomalé zpracování, ale to může být důsledkem mnoha důvodů kromě virů, červů a trojských koní. Po infekci může malware zobrazit zprávu, zkorumpované soubory nebo se projevit prostřednictvím škody, jako je krádež finančních prostředků. Prevence je nejlepším řešením pro trojské koně, viry a červy, protože detekce je po poškození.

Jak se vyhnout škodlivému softwaru?

 • Zjistěte odesílatele e-mailů před odpovědí nebo otevřením příloh a odhlašujte podezřelé adresy.
 • Neklikněte na podezřelé odkazy na webových stránkách nebo na e-mailových přílohách.
 • Zkontrolujte autentičnost podezřelé e-mailové adresy telefonicky nebo ji odstraňte.
 • Trénujte pravidelně pracovníky a blízké osoby o nebezpečích červů, virů a trojských koní
 • .
 • Použijte antivirový a filtrovaný software na spam nevyžádané e-maily a upravte nastavení zabezpečení na nejvyšší úroveň.
 • Udržujte počítačový systém vždy aktualizovaný. Využijte doporučenou automatickou aktualizaci.
 • Dostupnost všech důležitých softwarových záplat v systému chybí co nejdříve a povolí automatické aktualizace.
 • Zakažte makra systému Microsoft Office, protože některé viry se skryjí jako makra. Konzultujte internet, abyste zjistili, že makro není malware.
 • Instalace softwaru od důvěryhodných dodavatelů pouze v případě, že nedůvěryhodné zdroje mohou obsahovat viry, červy a trojské koně.
 • Ujistěte se, že používaný operační systém je aktualizován, protože staré systémy jako Windows XP jsou zranitelné.
 • Pravidelné zálohování dat a využívání pojistných smluv

Nejlepším krokem k vyloučení červů, trojských koní, virů a dalšího malwaru je bdělost a dodržování preventivních opatření.

November 23, 2017