Back to Question Center
0

Semalt Expert: Poznej svůj malware

1 answers:

Uživatelé počítačů se vždy musí vypořádat s problémy, které se dotýkají počítače, ať je problém vnitřně vyvíjen nebo pochází z externích zdrojů. Jedním z hlavních problémů, s kterými se uživatelé každodenně potýkají, je bezpečnost jejich počítače ve vztahu k infekci malware. Žádný uživatel nechce, aby jeho počítač fungoval tak, že naznačuje, že by mohl být infikován - fika casino bonus code. Příznaky, jako je pomalý výkon nebo neustálé zmrazení systému, vedou k myšlence, že malware se dostal do počítače a je to opravdu velká obava.

Nejčastějším podezřelým z počítačového jednání je virus, ale někdy je to malware, spyware nebo adware. Abyste se vyhnuli obavám, že se tyto věci dostanou do vašeho počítače, Lisa Mitchellová Semalt manažer úspěšnosti zákazníka nabízí možnost zvážit následující bezpečnostní opatření:

Instalace antivirového nebo antivirového softwaru

Prodejci počítačových systémů a další poskytovatelé IT služeb nabízejí antivirový program s anti-adware, anti-spyware a dalšími nástroji, které mají zabránit všem možným útokům na internetový útok na počítači. Vynucení zabezpečení prostřednictvím antivirového softwaru je zcela v kompetenci vlastníka počítače, ale neinformovaní uživatelé si toho neuvědomují. Jsou ti, kteří dokonce odinstalují software na ochranu proti malwaru, který uvádí, že ovlivňuje rychlost a výkon počítače. Tuto chybu nemůžete udělat, pokud chcete, aby váš počítač dlouho sloužil. Pokud výkon vašeho počítače klesá, doporučujeme přidat více paměti RAM než odinstalovat kritické aplikace, jako jsou antivirové aplikace..

Aktualizace počítačového softwaru

Jedná se o další aspekt bezpečnosti internetu, který mnoho lidí často zapomíná. Je důležité, aby byl veškerý software nainstalovaný v počítači neustále aktualizován. IT je nejrychleji se rozvíjejícím průmyslem, a proto se objevují další pokrok (jak dobrý, tak špatný). Vzhledem k tomu, že poskytovatelé softwaru jsou zaneprázdněni hledáním způsobů, jak zlepšit své produkty, tvůrci malwaru a pachatelé vždy hledají otvory smyček v systémech a aplikacích, aby šířily svůj malware. Naštěstí konkurenční poskytovatelé softwaru vyrábějí pravidelné aktualizace a opravy svých systémů, aby se ujistili, že jsou všechny uzavřené otvory smyčky uzavřeny. To je důvod, proč je třeba aplikovat aktualizace a záplaty, jakmile vyjdou, protože jsou určeny k tomu, aby váš počítač byl bezpečnější.

Pravidelné kontroly počítače

Většina antivirového softwaru je navržena tak, aby prováděl pravidelné kontroly podle určitého rozvrhu, ale někdy může počítač změnit toto nastavení. Udržování výchozích nastavení umožňuje pravidelné automatické prověřování, aby bylo zajištěno, že jakýkoli detekovaný malware je předtím, než se dostane do počítače, zničen. A pokud máte pocit, že nastavená frekvence pro automatické skenování je neuspokojivá, můžete kdykoli provést ruční antivirovou kontrolu, abyste zajistili, že počítač je čistý a bezpečný.

Zabezpečení sítě

Malware lze šířit do počítačů připojených k síti. To znamená, že pokud máte síť 10 počítačů připojených k síti, ačkoli se jedná o jednoduché metody, jako je Wi-Fi a jeden počítač je infikován, pak se všech dalších 9 počítačů může snadno dostat do infekce. Zabezpečení počítačových sítí vyžaduje zavedení silných autentizačních opatření pro kontrolu neoprávněného přístupu k síti.

Dokud je počítač připojen k internetu, do počítače se dostává nekonečné množství malwaru. Ale výše uvedené metody, pokud jsou používány správně, mohou velkou měrou pomáhat při předcházení infekcím malware a při udržování počítače, souborů a uživatelů v bezpečí před různými formami počítačové kriminality.

November 23, 2017