Back to Question Center
0

Semalt: Hlavní hrozby, které může online hráč čelit a způsoby, jak se s nimi vyrovnat

1 answers:

Zábavný svět prošel během posledních deseti let obrovskými zlepšeními. Hackeři nebyli zanecháni a pokračují v potírání uvolněním škodlivého softwaru a ransomwaru, který se zaměřuje konkrétně na hráče online. Dnes, Max Bell, Semalt Customer Success Manager, nabízí podívat se na top 5 hrozeb pro online hráče a jak se jim vyhnout - centrally hosted solutions.

TeslaCrypt

Ransomware je navržen tak, aby vás zablokoval z počítače, dokud nezaplatíte určitou částku jako výkupné. TeslaCrypt je naprogramován tak, aby šifroval data hry pro většinu populárních online her. Budete muset zaplatit výkupné za přístup k jejich souborům a nadále si užívat své oblíbené hry. Minecraft a Call of Duty jsou dvě z běžných her, o kterých je známo, že tento ransomware je zaměřen.

I když vývojáři tohoto softwaru ukončili službu obnovení souborů, tento ransomware je stále tam a rychle se šíří. Naštěstí existuje nástroj pro dešifrování, který je speciálně upravený pro tento ransomware, který můžete stáhnout a použít k získání přístupu k vašemu systému.

Heslo Stealers

Password Stealers jsou také označovány jako keyloggery. Zachycují údery klávesnicí a mohou dokonce ukrást vaše osobní údaje, například čísla kreditních karet. Tato hrozba se v minulosti podařilo ukrást hráčům přístup k online hře jako Origin a Steam.

Jednou z taktik, která se používá k infikování počítačů, je případ, kdy potenciální oběť obdrží chatový vzkaz od jiného hráče, aby se připojil k týmu. Neznámý hráč obvykle chválí oběti za své dovednosti a vyzývá je, aby se připojili k okruhu skvělých hráčů. Poté je oběti vyzván ke stažení a instalaci aplikace, která je dodávána s keyloggerem. Tuto hrozbu můžete zbavit pomocí jednoho z renomovaných programů proti malwaru.

Falešné hry praskliny

Stejně jako keyloggery, tato hrozba spočívá na technice sociálního inženýrství, která infikuje počítače obětí. Oběť je přitahována ke stažení a instalaci crackové verze hry, kterou hraje rád, když v reálném smyslu instaluje škodlivý software. Přestože instalace souboru umožňuje hráči hrát hru bez zakoupení licence, nainstaluje škodlivý software, který může ohrozit funkcionalitu počítače nebo ukrást osobní informace, jako jsou hesla, pokud jde o keylogger.

Jediným řešením této hrozby je vyvarování se prasklých verzí her. Udělejte další míli a máte robustní anti-virus, který dokáže skenovat a odstranit takový malware ze systému.

Falešné aplikace

V současné době si můžete hru na vašem smartphonu stáhnout, abyste mohli hrát na cestách. Bohužel existují stovky falešných aplikací, které se maskovaly jako oficiální hry. Stažení takové aplikace ohrozí vaše mobilní zařízení. Může to být ransomware nebo virus, který okamžitě vymazá data z vašeho smartphonu.

phishing

Pokusy o phishing se během posledních několika let staly velmi běžnými. Vzhledem k tomu, že prakticky všichni důvtipní uživatelé internetu, kteří hrají, mají e-mail, hacker pošle e-mail, který vypadá podobně jako legitální e-mail od původní herní společnosti. Kliknutím na odkazy v e-mailu se v počítači nebo mobilním zařízení automaticky nainstaluje adware, malware nebo spyware.

Důležité je, že musíte být opatrní při hraní her online. Sledujte odkazy, na které klepnete, aplikace, které stáhnete, a v počítači a v smartphonu máte nainstalovaný robustní antivirový program, který tyto hrozby uzamkne.

November 23, 2017