Back to Question Center
0

Semalt: Jak zůstat mimo malware

1 answers:

Malware je myšlenkové slovo ze slov malicious malware. Neexistují žádná omezení, pokud jde o to, co představuje malware. Malware proto v nejjednodušší podobě odkazuje na vše, co získá nezákonný vstup do počítače člověka - silent 100 cz. Nedopusťte se chyby, úmysl softwaru, který získá nezákonný vstup do vaší sítě, se může lišit. Nemá však žádný legitimní účel ve vašem konkrétním počítači, a proto je považuje za škodlivý

Správce úspěchu zákazníka Semalta , Ivan Konovalov, ví, co má dělat, aby se zabránilo vniknutí škodlivého softwaru.

Dřívější typy škodlivého softwaru byly snahou jejich vývojářů ukázat své dovednosti a sloužily k obtěžování svých cílů. Někdy je mohli poslat jako vtipy. Pozdější verze jsou opatrné, protože se stávají nebezpečnějšími a mohou poškodit data buď vymazáním nebo poškozením a souvisejícím softwarem. V moderním webu je většina malware programů na trhu určena k vytváření peněz.

Typy škodlivého softwaru

Technicky je malware obecným pojmem a může se týkat několika typů hrozeb. Mohou zahrnovat následující:

1. Mohou mít podobu virů, které se zaměřují na spustitelné soubory. Když uživatel nainstaluje software, virus se pak rozšiřuje na další kritické soubory v systému. Virus může infikovat počítač pouze prostřednictvím akce uživatele, například otevření přílohy e-mailu.

2. Wormy jsou forma malwaru, která se šíří prostřednictvím počítačových sítí..Mají blízkou podobnost s viry. Mají mnohem větší šanci šířit se kvůli obrovským možnostem, které přináší internet jako řada vzájemně propojených sítí.

3. Trojští koně jsou hackerovým arzenálem, který používají ke skrytí malwaru, aby se zabránilo detekci pomocí malware. Ty mají formu legitimního softwaru, který při stahování a instalaci způsobuje škodu.

4. Rootkity upravují operační systém, aby pomohly skrýt a skrýt další malware. Nejsou samy o sobě škodlivé, ale jsou zdrojem problémů, protože brání detekci jiného malwaru.

5. Zadní dveře se objevují, když útočníci ohrožují bezpečnost systému. Podporují úplné vypnutí uživatele a podporují vzdálený přístup hackerů, což jim usnadňuje instalovat jiný malware.

6. Spyware je jiný typ malwaru, který shromažďuje informace o činnosti uživatele s úmyslem krást osobní údaje.

7. Konečným typem malwaru je adware, který se zobrazí jako popup nabízející bezplatné programy. Ve většině případů jde o způsob, jakým mohou společnosti snížit náklady na obnovu nákladů na vývoj.

Vyvarování se škodlivého softwaru

Zlatým pravidlem, kterým je zabránit šíření malwaru, je udržet otevřenost nebo instalaci softwaru nebo něčeho, jehož zdroj je neurčen nebo neověřen. Pokud někdo skončí na webových stránkách, které nejsou obeznámeni, měli by se ujistit, že z něho nebudou stahovat nic. Jediné místo, kde můžete získat software a další média, jsou renomované stránky nebo ty, které jsou známy, aby se snížilo riziko infekce. Pokud software nemá digitální podpis, pak je vždy možnost prozkoumat to na webu a zjistit, co ostatní lidé o tom mají říci. Jakékoli zprávy, které se objevují, stížnosti nebo věci, které se na tomto místě zdají divné, by měly být signálem, který je ponechá sám. Další výhodou je, že má internet

November 23, 2017