Back to Question Center
0

Semalt - Vše, co potřebujete vědět, abyste zůstal v bezpečí od společnosti Petya Malware

1 answers:

Týdny poté, co WannCry ransomware zaútočil na stovky až tisíce počítačových zařízení po celém světě, se podobný malware nazvaný Petya objevil online. Petya zaútočila na velké množství bank, vládních a soukromých poboček Ukrajiny a nadnárodních společností po celém světě. Stejně jako útoky WannaCry, Petya zaútočila na různé lidi a oběti si stěžovaly, že jejich zařízení a soubory byly poškozeny - αποτοξινωση συκωτιου με βοτανα. Hackeři požadovali ve společnosti Bitcoin $ 300 až 500 dolarů, než by oběti mohly znovu získat přístup k počítači a mobilním zařízením.

Ryan Johnson, vedoucí oddělení prodeje Semalt , vás může vést procesem ochrany Petya.

Nejvíce se domníváme, že takové útoky využívají zneužívání EternalBlue prostřednictvím zranitelných míst v systému Microsoft Windows. Tato tech společnost vydala řadu tipů a požádala uživatele, aby zajistily jejich ochranu tím, že pravidelně aktualizují své programy a software. Útoky jako Petya a WannaCry se staly běžnými a společnosti by měly vzdělávat své pracovníky, aby zajistily jejich online bezpečnost.

Zabránit útokům ransomware na společnosti

Jonathan Care od Gartneru nabídl pohledy na prevenci malwaru a útoků na Petya a vyhnul se jim jako organizace. Říká, že Petya je nebezpečná forma malwaru. Je mnohem odlišnější a složitější než WannCry. Nejčastějším způsobem, jak je doručit do systému, je pomocí infikovaných e-mailů nebo kliknutí na falešné odkazy. Zdá se však, že společnost Petya využívá infikované aplikace od dodavatelů, kteří ji porušili, protože první infekce je podivným typem vektoru. Hackeři chtějí ukrást vaše osobní informace a požádat o plat..V opačném případě hrozí načtení škodlivých věcí do počítače. Petya má schopnost šifrovat vaše soubory. Až to uděláte, nemůžete dešifrovat žádné soubory, dokud nebudete připraveni zaplatit výkupné. Také máme pocit, že Petya nerozkládá samotné soubory. Místo toho zašifruje soubory a ruší úkol dešifrování do ostatních programů.

Pán. Péče také říká, že by společnosti neměly považovat Petyu za konstruktivní nástroj. To je proto, že Petya je dekonstrukční nástroj a během několika minut může poškodit váš počítač nebo mobilní zařízení. Měli byste znát základní informace o tom, jak ovládat poškozené infrastruktury, nebezpečné aplikace a webové inzeráty, které mohou obsahovat malware a viry. Bylo by skvělé, kdybyste zkusili model Gartner Adaptive Security, který nám poskytuje podrobnosti o tom, jak zůstat v bezpečí na internetu.

Dovolte mi, abych vám řekl, že malware a Petya vyžadují, aby správci sdíleli svá počítačová práva. Oni vás buď vykradou, abyste tuto informaci ukradli, nebo vás donutili mít přístup k vašemu zařízení. Standardní uživatel by nikdy neměl klikat na přílohy e-mailu, protože jeho bezpečnost by mohla být ohrožena na internetu. Různé operační systémy Windows jsou nakonfigurovány k restartování počítače Petya vždy, když je potřeba. Záleží jen na tom, zda ji povolíte nebo jej deaktivujete.

Chraňte vaši organizaci

Pán. Péče říká, že bychom měli nasadit nové záplaty Microsoft a zakázat SMBv1 pro prevenci malwaru a virů. Je také důležité, abychom se vzdělávali. Bez ní nemůžeme nikdy zůstat chráněni na internetu. Měli bychom mít na našich systémech také nainstalované nejnovější verze programů a operačních systémů. Měli bychom mít záložní kopie všech souborů a složek a ty by měly být uloženy na lokálních discích.

November 23, 2017