Back to Question Center
0

Semalt představuje Facebook Virus, který se musíte bát

1 answers:

Pokud jste omylem obdrželi zprávu z MySpace nebo Facebook o tom, že váš účet je vystaven virům, může to být Facebook, který přišel prostřednictvím e-mailů, které vám byly zaslány prostřednictvím přítele. Tito falešní přátelé pozývají lidi na sociální média a požádá je, aby si prohlédli své konkrétní videa nebo obrázky. Jason Adler, manažer Success Customer Success Manager, varuje, že jakmile kliknete na jejich URL, počítač pravděpodobně bude infikován Facebook.

Co je virus Facebook?

Po zobrazení podezřelých videí napadá virus viru Facebook počítačové zařízení prostřednictvím přehrávače Flash. Později virus napadá různé soubory vašeho počítačového systému a přeměňuje se na nebezpečný červ, následovaný příchodem botnetů.

Tento síťový červ napadne platformy Mac OS X, Linux a Microsoft Windows ve významném počtu. Jeho hlavními cíli jsou uživatelé Skype, Yahoo Messanger, MySpace a Facebook, ale virus někdy napadne webové stránky a e-maily, které patří Yahoo Mail, AOL Mail a Gmail.

Pokud obdržíte podezřelý e-mail, u kterého budete požádáni o zobrazení konkrétního videa a o odesílateli nic nevíte, budete o tom požádáni, abyste tento e-mail okamžitě odstranili a za žádnou cenu neklepali na jeho odkazy. Technologičtí odborníci tvrdí, že virus Facebook infikoval dosavadní stovky až tisíce počítačových zařízení. Zobrazuje se ve formě falešných vyskakovacích oken a používá vestavěné programy k napadení vašich zařízení.

Podle McAfee Security viry Facebook vyzývají ke stažení do vašeho počítačového systému a snaží se vás v některých ohledech vyzvednout. Název služby je Správce účtů zabezpečení, který se načte do vašeho zařízení a ukradne citlivé informace, únosy vašich hesel a uživatelského jména webových stránek.

Vyvarujte se tohoto nepořádek

Je důležité zabránit tomuto nepořádek, a to je možné pouze tehdy, když zůstanete mimo podezřelé e-maily a jejich přílohy. Nikdy byste neměli klikat na videa, která jsou odesílána do vaší schránky někteří přátelé z Facebooku. Facebook útoky přicházejí hlavně ve formě e-mailů s názvem "Měli byste se držet od sebe," "co to sakra je," a tak dále. Je důležité zavřít okno nebo vymazat ty podezřelé e-maily, protože nemají nic společného s realitou. Pokud obdržíte takový e-mail, je to jasné znamení, že zombie napadl váš počítač nebo profil sociálních médií.

Dodržujte zásady společnosti Facebook

Facebook příspěvky desítky tipů a pokynů, jak se zbavit virů Facebook. Navzdory instalaci antivirových programů musíte změnit nastavení sociálních médií. Je důležité skrýt své identifikační číslo Facebooku a nechat ji hledat vyhledávači.

Podle odhadu tento virus infikoval více než 110 milionů účtů Facebooku a web sociálních médií vyhrál soudní proces ve výši 870 dolarů proti lidem, kteří byli obviněni z útoků na účty uživatelů a vytváření nepořádek na internetu. Tento virus napadl řadu uživatelských účtů tím, že pronikl do svých e-mailů a profilů sociálních médií. Dokáže dokonce ovládat vaše výsledky vyhledávače a nasměruje vás na kontaminovaná místa Source .

November 29, 2017