Back to Question Center
0

Semalt představuje Facebook Virus, který se musíte bát

1 answers:

Pokud jste omylem obdrželi zprávu z MySpace nebo Facebook o tom, že váš účet je vystaven virům, může to být Facebook, který přišel prostřednictvím e-mailů, které vám byly zaslány prostřednictvím přítele. Tito falešní přátelé pozývají lidi na sociální média a požádá je, aby si prohlédli své konkrétní videa nebo obrázky. Jason Adler, manažer Success Customer Success Manager, varuje, že jakmile kliknete na jejich URL, počítač pravděpodobně bude infikován Facebook - kiss sun.

Co je virus Facebook?

Po zobrazení podezřelých videí napadá virus viru Facebook počítačové zařízení prostřednictvím přehrávače Flash. Později virus napadá různé soubory vašeho počítačového systému a přeměňuje se na nebezpečný červ, následovaný příchodem botnetů.

Tento síťový červ napadne platformy Mac OS X, Linux a Microsoft Windows ve významném počtu. Jeho hlavními cíli jsou uživatelé Skype, Yahoo Messanger, MySpace a Facebook, ale virus někdy napadne webové stránky a e-maily, které patří Yahoo Mail, AOL Mail a Gmail.

Pokud obdržíte podezřelý e-mail, u kterého budete požádáni o zobrazení konkrétního videa a o odesílateli nic nevíte, budete o tom požádáni, abyste tento e-mail okamžitě odstranili a za žádnou cenu neklepali na jeho odkazy. Technologičtí odborníci tvrdí, že virus Facebook infikoval dosavadní stovky až tisíce počítačových zařízení. Zobrazuje se ve formě falešných vyskakovacích oken a používá vestavěné programy k napadení vašich zařízení.

Podle McAfee Security viry Facebook vyzývají ke stažení do vašeho počítačového systému a snaží se vás v některých ohledech vyzvednout. Název služby je Správce účtů zabezpečení, který se načte do vašeho zařízení a ukradne citlivé informace, únosy vašich hesel a uživatelského jména webových stránek.

Vyvarujte se tohoto nepořádek

Je důležité zabránit tomuto nepořádek, a to je možné pouze tehdy, když zůstanete mimo podezřelé e-maily a jejich přílohy. Nikdy byste neměli klikat na videa, která jsou odesílána do vaší schránky někteří přátelé z Facebooku. Facebook útoky přicházejí hlavně ve formě e-mailů s názvem "Měli byste se držet od sebe," "co to sakra je," a tak dále. Je důležité zavřít okno nebo vymazat ty podezřelé e-maily, protože nemají nic společného s realitou. Pokud obdržíte takový e-mail, je to jasné znamení, že zombie napadl váš počítač nebo profil sociálních médií.

Dodržujte zásady společnosti Facebook

Facebook příspěvky desítky tipů a pokynů, jak se zbavit virů Facebook. Navzdory instalaci antivirových programů musíte změnit nastavení sociálních médií. Je důležité skrýt své identifikační číslo Facebooku a nechat ji hledat vyhledávači.

Podle odhadu tento virus infikoval více než 110 milionů účtů Facebooku a web sociálních médií vyhrál soudní proces ve výši 870 dolarů proti lidem, kteří byli obviněni z útoků na účty uživatelů a vytváření nepořádek na internetu. Tento virus napadl řadu uživatelských účtů tím, že pronikl do svých e-mailů a profilů sociálních médií. Dokáže dokonce ovládat vaše výsledky vyhledávače a nasměruje vás na kontaminovaná místa.

November 29, 2017